GÜNCEL BURSA BURSASPOR EKONOMİ DÜNYA MAGAZİN YAŞAM SAĞLIK KÜLTÜR-SANAT SPOR TEKNOLOJİ COVİD-19
Bursa
Parçalı Bulutlu
DOLAR 8
EURO 9.53
ALTIN 465.46
BİST $19.052

İYİ Parti'ye operasyon mu çekiliyor?

20 Ekim 2020 Salı, 23:21

Bugün aslında niyetim,

İYİ Parti gönüllülerinin Londra'da kurdukları, "Birleşik Krallık İYİ Toplum Gönüllüleri Derneği"nden bahsetmekti. Fakat, Ümit Özdağ'ın, kendi partisinin il başkanı hakkındaki beklenmedik, "Fetöcü" çıkışı sadece İYİ Partililerde değil bütün toplumda adeta soğuk duş etkisi yaptı.

Hakkında,

MİT mensuplarının isimlerini, görev ve görev yerlerini deşifre etmekten dokunulmazlığının kaldırılması talebiyle düzenlenmiş fezleke bulunan Ümit Özdağ'ın, "düğün değil bayram değil, eniştem beni neden öptü" hesabı bir anda yaptığı, "FETÖ" çıkışı kafaların karışmasına neden oldu.

İlkin herkes bunu,

İYİ Parti'nin İstanbul İl Başkanlığı seçiminde taraf olan ama kaybeden, daha sonra ise büyük kongrede ismi çizilen Ümit Özdağ'ın, parti içi yenilgi hazımsızlığından kaynaklı bir öç alma hamlesi gibi yorumladı.

Ne var ki;

Topa AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan girince işin rengi değişti. Bülent Turan, "İYİ Parti'de kim FETÖ'cü, kim değil bilemem ama 1 yıl önce; 'İYİ Parti bir operasyon için kuruldu, seçimden sonra dağılma süreci başlayacak' demiştik. Partisine küsen Gn Bşk, Mv istifaları, kongrede liste oyunları derken şimdi de malum tartışma. Bekleyin, Grup bile kuramayacaklar!" şeklinde, sanki biraz sonra bir şeyler olacak ve olacaklardan ise haberi varmışçasına tuhaf, tuhaf olduğu kadar da düşündürücü bir açıklama yaptı.

Devamında,

Bülent Turan'ın açıklamasına, Meral Akşener'in, "Doğru Yol Partisi'nin Genel Başkan Yardımcılığını ve bakanlığını yaptığım bir dönemde, o dönemde 43 milletvekili Doğru Yol Partisi'nden hangi şartlarda nasıl ayrılmıştı, onu biliyorum ve sonra onun Türkiye'ye nelere mal olduğunu da biliyorum. Sayın Bülent Turan'ın bugün büyük bir iştiyakla büyük bir zevkle ortaya koyduğu düşünceleri de benim için çok manidar oldu. Birden kendimi 1997'lerde, 1998'lerde hissettim..." açıklaması, ister istemez, "İYİ Parti'ye bir operasyon mu çekiliyor?" sorusunu getirdi akıllara.

İyi de, neden?

Bu tartışma, İYİ Parti'nin iç meselesiyse eğer AK Partili Bülent Turan, tıpkı Anayasa Mahkemesi Üyesi'nin "ışıklar yanıyor" gibi her yöne çekilmeye müsait ve talihsiz açıklamasına benzer bir açıklamayı ne diye yaptı? Üstelik kısa bir süre önce İYİ Parti'nin ve Lideri Akşener'in, bizzat Cumhur İttifakı tarafından, "Yerli ve Milli" ilan edilip, ittifaka davet edilmiş olmasına rağmen... Yok, eğer bu bir operasyonsa, kim, kim için ve neden yapacak, kime yarayacak? Sakın ola, "AK Parti'nin" demeyin. Zira, Bahçeli'nin askıya taktığı ekmeğin faturası nasıl AK Parti'ye kesildiyse, içinde "siyasetin askıya alınması" gibi derin imalar barındıran bu tartışmadan doğacak zarar da AK Parti'nin boynuna asılır. Ne Bülent Turan ne de herhangi bir AK Partili bunun vebalini ödeyemez.

Tamam da,

"Senin gördüğünü Bülent Turan ve/veya AK Parti'de söz sahibi olan kişiler bunu görmüyor mu?" da demeyin. Evet, görmüyorlar, göremiyorlar. Bu bakış açılarıyla göremeyecekler de. Eğer görselerdi, tek başına yüzde 50 oy alınırken ve "diğer yüzde 50 bize neden oy vermedi?" diye düşünülürken bugünkü duruma düşülür müydü? Eğer görebilselerdi, AK Parti'yi, hayat lütfettiklerinin lütfüne muhtaç hale getirirler miydi? Neyse, konumuz AK Parti olmadığı için bunları geçelim.

  En iyisi mi başa dönelim,

Niyet ettiğimiz gibi, İYİ Parti gönüllülerinin Londra'da kurdukları, "Birleşik Krallık İYİ Toplum Gönüllüleri Derneği"nden bahsedelim biraz da.

Aralarında,

Yıllar önce Bursa'da tanıştığım ve tanımaktan gurur duyduğum, adeta yüreğiyle yaşayan, gerçek bir şahsiyet sahibi Metin Sak ağabeyimin de yer aldığı, "Birleşik Krallık İYİ Toplum Gönüllüleri Derneği" İYİ Parti'nin bir yurtdışı temsilciği olarak Londra'da, Mayıs 2018'de kurulmuş. Kuruluşundan bir ay sonra yapılan 24 Haziran seçimlerinde, MHP'den daha fazla oy almayı başarmışlar.

Geçtiğimiz günlerde,

"Birleşik Krallık İYİ Toplum Gönüllüleri", İngiltere özelinde yurt dışındaki vatandaşlarımıza yönelik devlet politikalarının belirlenmesi amacıyla hazırladıkları kapsamlı bir raporu Türkiye'nin Londra Büyükelçisi Ümit Yalçın’a sunmuşlar. Bu rapor ayrıca İYİ Parti'nin yetkili kurulları vasıtasıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Alt Komisyonu üyelerine de ulaştırılmış.

SON SÖZ:

"Birleşik Krallık İYİ Toplum Gönüllüleri" olarak, Hemşireler Günü'nde Florence Nıghtingale’in St.Pauls Katedralindeki anıtına çelenk ve Osmanlı-Rus Savaşında yaralı askerlere yardım ettiği için teşekkür mektubu bırakarak İngilizleri şaşırtacak kadar Türk'ün vefasını gösterip Türkiye'yi temsil etmekle kalmıyorlar, beraberinde kitap kampanyaları düzenleyip Türkiye’nin ücra okullarına İngilizce kitap ve materyaller gönderiyor, okulların eksikliklerini tamamlıyorlar. Ben şimdilik bu kadarına değindim ama "İYİ"likleri bunlarla sınırlı değil elbette. İnsana dokunan ve sayfalarca uzayıp gidecek sosyal faaliyetlere imza atıyorlar.

Yorum Yapın

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!


İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Yazarın Diğer Yazıları

Alinur Aktaş'tan muhteşem hizmet!

Kaderin cilvesine bakın!

Ceyar'ı vurdular!

AK Parti, kendi bağımlılığının tutsağı oldu!

Arınç'tan, AK Parti için derin hamle!

Kim o AK Parti ilçe başkanı?

AK Parti Bursa'da çarşı karışacak!

Alinur Aktaş'a zor sorular!

Bu ayıp AK Parti'ye yeter!

Bu heyecanın ölmemesi lazım!

Bin günün sonunda dağ fare doğurdu!

Alinur Aktaş'a yumurtalı tehdit!

'At izi, it izine karıştı'

Kanat kırana hükmünü verecek bir Süleyman olur elbette!

AK Parti'deki haksız işgalciler!

Bu işte bir gariplik yok mu?

İkinci yüzyıla girerken!

Bursa'nın bitmeyen su sorunu!

Artık kolları sıvamak gerekmiyor mu?

'Kendi görüşüme katılmıyorum'

Bursa'ya felaket adım adım yaklaşıyor!

AK Parti'de kimler kimlerle beraber?

Doğruysa tuzun koktuğu, sözün bittiği yerdir!

Perşembenin gelişi çarşambadan belliydi!

Yazıma başlık bulamadım!

Siz AK Parti'ye düşman mısınız kardeşim?

İnadına güzel haber!

Tabii yansıtmazlar Reis!

Korkunç miktarda para alacaklar!

Türkiye'nin bir de valiler sorunu var!

'Kurduğumuz gün 40-50 ilde tabelayı asarız!'

Erdoğan'ın, gülmekten karnı ağrımış mıdır?

'Olmayacak' demişse bilin ki; olacaktır'

İdeal Şehir Bursa Platformu!

'BUDO' gelir, 'BUDO' geçer ağlama!

Kestel'in suçu ne?

Acelesi olmayan seçkinler partisi!

'Abi, Salman gidiyor mu?'

Hem Nilüfer'e hem Kestel'e ceza!

Cumhurbaşkanı Erdoğan bırakıyor mu?

AK Parti Bursa'da aday adayları belli oldu!

Yüz yüze hesaplaşmak!

"Buyurun cenaze namazına!"

Bir koyun kellesiyle yıkılır köşkünüz!

Sizi gidi tatlı su kurnazları sizi!

AK Parti'nin koordinatör sorunu!

Ak Parti Bursa pert ama herkes haklı şoför!

Komediye bakar mısınız?

AK Parti Bursa'da kazan kaynıyor!

Rezillik akıyor!

Hokkabazlıkla siyaset olmaz!

Kulağınızı açın ve beni dinleyin!

Akıllı Hans'ın öyküsü!

Birisi ölüyor ve sebebi sizsiniz!

Bay Salman, Reis'i dinledin mi?

Alinur Aktaş'ı terletecekler!

Kahramana ödül yok!

Melekler dişi midir, erkek mi?

"Çanlar kimin için çalıyor"

Maklubeye kaşık sallayan kaymakam var da belediye başkanı yok mu?

Ağzını açana yumruğu vurun!

Kafaya koymuşlar, Bursa'ya kötülük edecekler!

Size bir şey söyleyeyim mi?

"Bursa için canla başla" mı dediniz?

Keşke İnegöl'den hiç gelmeseydin Alinur Başkan!

Ateşleri bol olsun!

"Zalimin kılıcını çeken, kendi elini keser"

"Adalet evrenin ruhudur!"