GÜNCEL BURSA BURSASPOR EKONOMİ DÜNYA MAGAZİN YAŞAM SAĞLIK KÜLTÜR-SANAT SPOR TEKNOLOJİ COVİD-19
Bursa
13°
Açık
DOLAR 8.33
EURO 10.03
ALTIN 478.37
BİST 1.42

İYİ Parti'ye operasyon mu çekiliyor?

20 Ekim 2020 Salı, 23:21

Bugün aslında niyetim,

İYİ Parti gönüllülerinin Londra'da kurdukları, "Birleşik Krallık İYİ Toplum Gönüllüleri Derneği"nden bahsetmekti. Fakat, Ümit Özdağ'ın, kendi partisinin il başkanı hakkındaki beklenmedik, "Fetöcü" çıkışı sadece İYİ Partililerde değil bütün toplumda adeta soğuk duş etkisi yaptı.

Hakkında,

MİT mensuplarının isimlerini, görev ve görev yerlerini deşifre etmekten dokunulmazlığının kaldırılması talebiyle düzenlenmiş fezleke bulunan Ümit Özdağ'ın, "düğün değil bayram değil, eniştem beni neden öptü" hesabı bir anda yaptığı, "FETÖ" çıkışı kafaların karışmasına neden oldu.

İlkin herkes bunu,

İYİ Parti'nin İstanbul İl Başkanlığı seçiminde taraf olan ama kaybeden, daha sonra ise büyük kongrede ismi çizilen Ümit Özdağ'ın, parti içi yenilgi hazımsızlığından kaynaklı bir öç alma hamlesi gibi yorumladı.

Ne var ki;

Topa AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan girince işin rengi değişti. Bülent Turan, "İYİ Parti'de kim FETÖ'cü, kim değil bilemem ama 1 yıl önce; 'İYİ Parti bir operasyon için kuruldu, seçimden sonra dağılma süreci başlayacak' demiştik. Partisine küsen Gn Bşk, Mv istifaları, kongrede liste oyunları derken şimdi de malum tartışma. Bekleyin, Grup bile kuramayacaklar!" şeklinde, sanki biraz sonra bir şeyler olacak ve olacaklardan ise haberi varmışçasına tuhaf, tuhaf olduğu kadar da düşündürücü bir açıklama yaptı.

Devamında,

Bülent Turan'ın açıklamasına, Meral Akşener'in, "Doğru Yol Partisi'nin Genel Başkan Yardımcılığını ve bakanlığını yaptığım bir dönemde, o dönemde 43 milletvekili Doğru Yol Partisi'nden hangi şartlarda nasıl ayrılmıştı, onu biliyorum ve sonra onun Türkiye'ye nelere mal olduğunu da biliyorum. Sayın Bülent Turan'ın bugün büyük bir iştiyakla büyük bir zevkle ortaya koyduğu düşünceleri de benim için çok manidar oldu. Birden kendimi 1997'lerde, 1998'lerde hissettim..." açıklaması, ister istemez, "İYİ Parti'ye bir operasyon mu çekiliyor?" sorusunu getirdi akıllara.

İyi de, neden?

Bu tartışma, İYİ Parti'nin iç meselesiyse eğer AK Partili Bülent Turan, tıpkı Anayasa Mahkemesi Üyesi'nin "ışıklar yanıyor" gibi her yöne çekilmeye müsait ve talihsiz açıklamasına benzer bir açıklamayı ne diye yaptı? Üstelik kısa bir süre önce İYİ Parti'nin ve Lideri Akşener'in, bizzat Cumhur İttifakı tarafından, "Yerli ve Milli" ilan edilip, ittifaka davet edilmiş olmasına rağmen... Yok, eğer bu bir operasyonsa, kim, kim için ve neden yapacak, kime yarayacak? Sakın ola, "AK Parti'nin" demeyin. Zira, Bahçeli'nin askıya taktığı ekmeğin faturası nasıl AK Parti'ye kesildiyse, içinde "siyasetin askıya alınması" gibi derin imalar barındıran bu tartışmadan doğacak zarar da AK Parti'nin boynuna asılır. Ne Bülent Turan ne de herhangi bir AK Partili bunun vebalini ödeyemez.

Tamam da,

"Senin gördüğünü Bülent Turan ve/veya AK Parti'de söz sahibi olan kişiler bunu görmüyor mu?" da demeyin. Evet, görmüyorlar, göremiyorlar. Bu bakış açılarıyla göremeyecekler de. Eğer görselerdi, tek başına yüzde 50 oy alınırken ve "diğer yüzde 50 bize neden oy vermedi?" diye düşünülürken bugünkü duruma düşülür müydü? Eğer görebilselerdi, AK Parti'yi, hayat lütfettiklerinin lütfüne muhtaç hale getirirler miydi? Neyse, konumuz AK Parti olmadığı için bunları geçelim.

  En iyisi mi başa dönelim,

Niyet ettiğimiz gibi, İYİ Parti gönüllülerinin Londra'da kurdukları, "Birleşik Krallık İYİ Toplum Gönüllüleri Derneği"nden bahsedelim biraz da.

Aralarında,

Yıllar önce Bursa'da tanıştığım ve tanımaktan gurur duyduğum, adeta yüreğiyle yaşayan, gerçek bir şahsiyet sahibi Metin Sak ağabeyimin de yer aldığı, "Birleşik Krallık İYİ Toplum Gönüllüleri Derneği" İYİ Parti'nin bir yurtdışı temsilciği olarak Londra'da, Mayıs 2018'de kurulmuş. Kuruluşundan bir ay sonra yapılan 24 Haziran seçimlerinde, MHP'den daha fazla oy almayı başarmışlar.

Geçtiğimiz günlerde,

"Birleşik Krallık İYİ Toplum Gönüllüleri", İngiltere özelinde yurt dışındaki vatandaşlarımıza yönelik devlet politikalarının belirlenmesi amacıyla hazırladıkları kapsamlı bir raporu Türkiye'nin Londra Büyükelçisi Ümit Yalçın’a sunmuşlar. Bu rapor ayrıca İYİ Parti'nin yetkili kurulları vasıtasıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Alt Komisyonu üyelerine de ulaştırılmış.

SON SÖZ:

"Birleşik Krallık İYİ Toplum Gönüllüleri" olarak, Hemşireler Günü'nde Florence Nıghtingale’in St.Pauls Katedralindeki anıtına çelenk ve Osmanlı-Rus Savaşında yaralı askerlere yardım ettiği için teşekkür mektubu bırakarak İngilizleri şaşırtacak kadar Türk'ün vefasını gösterip Türkiye'yi temsil etmekle kalmıyorlar, beraberinde kitap kampanyaları düzenleyip Türkiye’nin ücra okullarına İngilizce kitap ve materyaller gönderiyor, okulların eksikliklerini tamamlıyorlar. Ben şimdilik bu kadarına değindim ama "İYİ"likleri bunlarla sınırlı değil elbette. İnsana dokunan ve sayfalarca uzayıp gidecek sosyal faaliyetlere imza atıyorlar.

Yorum Yapın

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!


İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Yazarın Diğer Yazıları

Erdoğan'a tuzak kuruyorlar!

Sorun Bursaspor'sa çare Emin Adanur!

Bursa'da Gelecek düştü düşecek!

Başkan Oktay Yılmaz'a bir önerim var!

'Sahi, kimdi o belediye başkanı?'

Alinur Aktaş görevden alınır mı?

Oktay Yılmaz'ı bu sefer öveceğim!

Bursa'da Gelecek'ten istifa eden edene!

Utanıp da istifa eden çıkmayacak mı?

Sen ne komik bir bakanlıksın Milli Eğitim?

AK Parti'de aday toto erken başladı!

AK Parti'de atılan hileli zar!

Meraklısına yazdım!

İçinde 'Ömer' geçen bir yazı!

Kemal Kılıçdaroğlu başarısız mı?

Bu yöntemle FETÖ'cüler mi kaçırılıyor?

Bugün günlerden yine Yıldırım!

AK Parti Bursa'da satranç oyunu!

Yıldırım'ın bitmeyen borç muhabbeti!

O kadarcık kusur kadı kızında da olur Başkan!

Koltuk krizi!

Kanırta kanırta, bağırta bağırta siyaset!

'Ağam bizimle eyleniy!'

Boyundan büyük konuşacağına istifa et!

Bu ne kibar kayıtsızlıktır böyle?

Erdoğan'a kim/ler yanlış bilgi veriyor?

Bursa'da hayat kime güzel?

'Ben meşhur olunca'

Erdoğan'ın çöpçüleri!

Alinur Aktaş! Otur, sıfır...

Bu 'züppe'ler nasıl girdi buraya?

Alinur Aktaş'ın güldürmeyen şakası!

Dur durak bilmeyen Dilek Durak

Kılıçdaroğlu, Bursa adayını ilan etti!

Vicdan körlüğüne de bir çaren var mı doktorum?

Birlikte iyi salladılar!

Berat Albayrak'ın suçu neydi?

Bursa'nın bir 'Su Politikası' var mı?

Biz de ondan davacıyız, hem de iki cihanda!

‘Ölümlerden yorulduk’ ama öldürmekten yorulmadılar!

Bir roman bir gerçek

Patron çıldırdı!

Muhalefet ‘Andımız’la vuruyor!

Mezar taşı nöbeti tutan insanların öyküsü!

Lazarus refleksi ve dört dağ ilçesi!

Siyasete girip insanlıktan çıkmak...

AK Parti'nin körleşme tutkusu!

DEVA Partisi'nden, Başkan Aktaş'a, 'Bursa'yı bu kadar sevme' ricası!

Dünya hala güzelleşmediyse bunun iki sebebi var!

Ortaya karışık bir yazı!

Yunuseli için bir ses daha yükseliyor!

Avlarken avlanmak da var!

Ben Fırat Yılmaz'ın eylem planını destekliyorum!

Bursa'nın DEVA'sı yeni yerinde!

AK Parti'yi kıyamete zorlamak!

'Yök'leme'

Müslümanlar, Perseverance’den utanmalı!

Zeki Müren gibi siyasetçiler yok mu?

Bu kavganın kaybedeni AK Parti oluyor!

Başkan Aktaş'ın kulaklarını çınlattık!

Gözünü seveyim, yapma Reis!

Kar yağdı kel göründü!

Hamaset, hamaset, nereye kadar?

Meselenin farkında olanlardan biraz daha fazlasını bekliyoruz!

AK Parti'nin erken seçimi!

'Ho babam ho biz de aya yaklaştık'

Gelecek'ten umutsuzum!

Mezit Boğazı'nda ne yediniz?