GÜNCEL BURSA BURSASPOR EKONOMİ DÜNYA MAGAZİN YAŞAM SAĞLIK KÜLTÜR-SANAT SPOR TEKNOLOJİ COVİD-19
Bursa
12°
Açık
DOLAR 7.99
EURO 9.5
ALTIN 465.77
BİST $18.851

Keşke İnegöl'den hiç gelmeseydin Alinur Başkan!

05 Eylül 2020 Cumartesi, 23:09

Aslında,

Bu yazının başlığı, "Yaptığınızı Beğendiniz mi?" olacaktı. Fakat yaptıklarını beğenmiş olacaklar ki; yapılanın yanlış olduğuna, bu yanlıştan da yine kendilerinin ve dolayısıyla Ak Parti'nin zarar göreceğine dair yapılan/yazılan iyi niyetli söz sahiplerine bile hırsla, "bedel ödetme" derdine düşmüşler.

Şaşırdık mı?

Evet, kendi adıma şaşırdığımı söyleyebilirim. Zira kısa bir süre önce, "Alinur Aktaş'ı ben de böyle tanıdım!" başlıklı bir yazı kaleme almıştım. Aktaş'ın İnegöl'de üçüncü döneminin ikinci yılına dair yaptığı "icraatın içinden" toplantısında yaşadığım bir olayı anlatarak Başkan'ın "insan" yanını öne çıkarmış ve "irfan sahibi bir insan" olarak gördüğüm Başkan'ın Bursa'da özellikle Hanlar Bölgesi gibi projelerini desteklemiş ve desteklenmesini tavsiye etmiştim.

O yazımdan sonra,

Çokça arayan oldu. Arayanların çok azı, "eline sağlık" derken kahir ekseriyeti, "emin misin?" diye sordu. Hatta bir tanesine, "eminim tabii, yaşadığımı anlattım" diye çıkıştığımda, "hoş, İnegöl'ünü de biliyoruz ama yine de senin gördüklerin İnegöl'de kaldı" diyerek, burada kibirden kuleler örüldüğünü söyledi. O dost, "hele bir 'gözünün üstünde kaş var' de bakalım, sana hangi gözle bakacaklar?" demeyi de ihmal etmedi.

Hangi gözle bakabilirdi ki?

Nitekim, Başkan Aktaş, birçok yerde, birçok defa, "ben eleştiriye açığım" dememiş miydi? Sağır değilim ve bu kulaklar onlarca defa duydu bu sözü. Hem nitelikli bir eleştiri, nitelikli bir belediye başkanı için bin övgüden daha evla değil midir? Öyledir. En azından ben öyle olduğunu düşünüyor ve Başkan Aktaş'ın da bu kanaatte olduğunu/olacağını sanıyordum. Sanıyordum fakat bugün tam aksini yaşadım.

Efendim,

EnBursa.com'un haber sayfalarından konunun bütün detaylarını öğrenmişsinizdir. Her görüşten zengin ve nitelikli yazar kadrosuyla Bursa'ya yeni bir soluk getiren medyanın geçici yayın yaptığı adrese, tebliğ bile edilmeden bir sabah ansızın elektriğini, suyunu kesmeye gelmişler.

Sebep?

Neymiş efendim, burası amaç dışı kullanılıyormuş. Buna istinaden Büyükşehir Belediyesi yıkım kararı almışmış. Konu yargıya taşındı ve bu haksız tutum karşısında yargı, anında, "yürütmeyi durdurma" kararı verdi. Sonradan anlaşıldı ki; aslında yapılan iş en baştan hukuksuzmuş. Zira söz konusu yer Nilüfer Belediyesi'ne ait ve halen geçerli olan bir sözleşme mevcut.

Konu bütün detaylarıyla,

Kamuoyuna yansıyınca, EnBursa.com'a destek patlaması oldu. Başta Alinur Aktaş olmak üzere, bu karara haksız yere imza atan encümen üyelerine ve Ak Parti'ye ise tepki yağıyor. Özelden arayarak, "geçmiş olsun" diyen ve "yazık, partiyi rezil ettiler" diye serzenişte bulunan Ak Partilileri saymazsak kurumsal olarak Ak Parti dışında neredeyse bütün partiler, STK'lar, kurumlar, şahıslar yapılmak istenen çiğliği, çirkinliği şiddetle kınadılar.

Şu öngörüsüzlüğe,

Şu iş bilmezliğe bakar mısınız? Her şeye rağmen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hatırına oy verilmiş, sandıkta kıl payı kazanılmış, Ak Parti'nin yereldeki son kalesi olan Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin ve dahi Ak Parti'nin düştüğü, düşürüldüğü hale bakar mısınız? Yaşananlar, kasaba siyasetiyle metropol yönetilemeyeceğinin adeta kanıtı, sağlaması gibi.

Açıkçası,

Hafızamda, İnegöl'deki o "irfan sahibi insan" olarak kalmış Alinur Aktaş'ın bu elektrik, su kesme işgüzarlığından haberi olmadığını, en azından bu boyutuyla bilmiyor olabileceğini ve yapılan yanlışın düzeltilerek partinin, belediyenin ve özellikle de Alinur Başkan'ın mahcup duruma düşürülmemesi adına, "Zalimin kılıcını çeken, kendi elini keser" başlığıyla bir uyarı yazısı kaleme almıştım önceki gün.

O yazıda,

"Peki, Başkan Aktaş'ın, haberi var mıdır bu elektrik kesme işgüzarlığından. Bence yoktur. Zira benim tanıdığım Alinur Aktaş, arkadan vurmaz, tuzak kurmaz. Sevmese bile adaletsiz davranmaz. Zalimin kılıcını çekenin kendi elini keseceğini bilir. Kaldı ki; enkaz devraldığı Bursa'nın devasa sorunlarını çözmek adına Bursa, Ankara arasında mekik dokurken dua ve destek almak yerine buğz edilecek işlerle vakit israfı yapmanın haram olduğunu bilir..." demiştim. (Hala da böyle olması gerektiğini düşünüyor ve sözümü yineliyorum.)

Bugün ise,

O yanlışa imza atanlara ve hem belediyeyi, hem Ak Parti'yi ve hem de Alinur Başkana bu haksız, anlamsız, gereksiz, insanın akılla izah etmekte zorlandığı saçmalığı yaşatanlara, "Yaptığınızı Beğendiniz mi?" diye soracaktım. Fakat girişte de söylediğim gibi başta Alinur Başkan olmak üzere hemen herkes yaptıklarını beğenmiş olacak ki; yapılanın yanlış olduğuna, bu yanlıştan da yine kendilerinin ve dolayısıyla Ak Parti'nin zarar göreceğine dair yapılan iyi niyetli ikaz sahiplerine bile hırsla, "bedel ödetme" derdine düşmüşler. Şahit olduğum, bu akıl tutulması karşısında, "hele bir 'gözünün üstünde kaş var' de bakalım, sana hangi gözle bakacaklar?" diyen dostun sözleri geldi aklıma.

Bana hangi gözle bakarlar,

Sözlerimden bir mana çıkarmayı mı yoksa kızgınlıkla daha fazla bedel ödetmeyi mi düşünürler bilemem ama ben Allah için uyarmaya devam edeceğim. Açıkçası Başkan Aktaş ve bütün varlığını dibek düğücünün hınk deyiciliğine indirgemiş ibrikçilerden oluşan çevresi, "nerede yanlış yapıyoruz" diye düşünmezlerse veya bu arkadaşları düşünmeye sevk edecek nitelikli bir siyasi irade oluşmazsa daha çok kendi ve Ak Parti'nin kalesine gol atarlar.

SON SÖZ:

Asabı bozuk bir yazı gündelikçisi olarak aklımdan, kalbimden geçenleri kalemimden akıttım. Buna sebep çok bedel ödedim. Bunları geçelim. Fakat İnegöl'de tanıdığım "irfan sahibi insan" Alinur Aktaş ile alakalı büyük bir hayal kırıklığı yaşıyorum. Yazık. Keşke İnegöl'den hiç gelmeseydin Alinur Başkan!

Yorum Yapın

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!


İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Yazarın Diğer Yazıları

Kaderin cilvesine bakın!

Ceyar'ı vurdular!

AK Parti, kendi bağımlılığının tutsağı oldu!

Arınç'tan, AK Parti için derin hamle!

Kim o AK Parti ilçe başkanı?

AK Parti Bursa'da çarşı karışacak!

Alinur Aktaş'a zor sorular!

Bu ayıp AK Parti'ye yeter!

Bu heyecanın ölmemesi lazım!

Bin günün sonunda dağ fare doğurdu!

Alinur Aktaş'a yumurtalı tehdit!

'At izi, it izine karıştı'

Kanat kırana hükmünü verecek bir Süleyman olur elbette!

AK Parti'deki haksız işgalciler!

Bu işte bir gariplik yok mu?

İkinci yüzyıla girerken!

Bursa'nın bitmeyen su sorunu!

Artık kolları sıvamak gerekmiyor mu?

'Kendi görüşüme katılmıyorum'

Bursa'ya felaket adım adım yaklaşıyor!

AK Parti'de kimler kimlerle beraber?

Doğruysa tuzun koktuğu, sözün bittiği yerdir!

Perşembenin gelişi çarşambadan belliydi!

Yazıma başlık bulamadım!

Siz AK Parti'ye düşman mısınız kardeşim?

İnadına güzel haber!

Tabii yansıtmazlar Reis!

Korkunç miktarda para alacaklar!

İYİ Parti'ye operasyon mu çekiliyor?

Türkiye'nin bir de valiler sorunu var!

'Kurduğumuz gün 40-50 ilde tabelayı asarız!'

Erdoğan'ın, gülmekten karnı ağrımış mıdır?

'Olmayacak' demişse bilin ki; olacaktır'

İdeal Şehir Bursa Platformu!

'BUDO' gelir, 'BUDO' geçer ağlama!

Kestel'in suçu ne?

Acelesi olmayan seçkinler partisi!

'Abi, Salman gidiyor mu?'

Hem Nilüfer'e hem Kestel'e ceza!

Cumhurbaşkanı Erdoğan bırakıyor mu?

AK Parti Bursa'da aday adayları belli oldu!

Yüz yüze hesaplaşmak!

"Buyurun cenaze namazına!"

Bir koyun kellesiyle yıkılır köşkünüz!

Sizi gidi tatlı su kurnazları sizi!

AK Parti'nin koordinatör sorunu!

Ak Parti Bursa pert ama herkes haklı şoför!

Komediye bakar mısınız?

AK Parti Bursa'da kazan kaynıyor!

Rezillik akıyor!

Hokkabazlıkla siyaset olmaz!

Kulağınızı açın ve beni dinleyin!

Akıllı Hans'ın öyküsü!

Birisi ölüyor ve sebebi sizsiniz!

Bay Salman, Reis'i dinledin mi?

Alinur Aktaş'ı terletecekler!

Kahramana ödül yok!

Melekler dişi midir, erkek mi?

"Çanlar kimin için çalıyor"

Maklubeye kaşık sallayan kaymakam var da belediye başkanı yok mu?

Ağzını açana yumruğu vurun!

Kafaya koymuşlar, Bursa'ya kötülük edecekler!

Size bir şey söyleyeyim mi?

"Bursa için canla başla" mı dediniz?

Ateşleri bol olsun!

"Zalimin kılıcını çeken, kendi elini keser"

"Adalet evrenin ruhudur!"

İktidar seçime, muhalefet adaya kilitlendi!