GÜNCEL BURSA BURSASPOR EKONOMİ DÜNYA MAGAZİN YAŞAM SAĞLIK KÜLTÜR-SANAT SPOR TEKNOLOJİ COVİD-19
Bursa
14°
Açık
DOLAR 8.32
EURO 10
ALTIN 477.64
BİST 1.42

Keşke İnegöl'den hiç gelmeseydin Alinur Başkan!

05 Eylül 2020 Cumartesi, 23:09

Aslında,

Bu yazının başlığı, "Yaptığınızı Beğendiniz mi?" olacaktı. Fakat yaptıklarını beğenmiş olacaklar ki; yapılanın yanlış olduğuna, bu yanlıştan da yine kendilerinin ve dolayısıyla Ak Parti'nin zarar göreceğine dair yapılan/yazılan iyi niyetli söz sahiplerine bile hırsla, "bedel ödetme" derdine düşmüşler.

Şaşırdık mı?

Evet, kendi adıma şaşırdığımı söyleyebilirim. Zira kısa bir süre önce, "Alinur Aktaş'ı ben de böyle tanıdım!" başlıklı bir yazı kaleme almıştım. Aktaş'ın İnegöl'de üçüncü döneminin ikinci yılına dair yaptığı "icraatın içinden" toplantısında yaşadığım bir olayı anlatarak Başkan'ın "insan" yanını öne çıkarmış ve "irfan sahibi bir insan" olarak gördüğüm Başkan'ın Bursa'da özellikle Hanlar Bölgesi gibi projelerini desteklemiş ve desteklenmesini tavsiye etmiştim.

O yazımdan sonra,

Çokça arayan oldu. Arayanların çok azı, "eline sağlık" derken kahir ekseriyeti, "emin misin?" diye sordu. Hatta bir tanesine, "eminim tabii, yaşadığımı anlattım" diye çıkıştığımda, "hoş, İnegöl'ünü de biliyoruz ama yine de senin gördüklerin İnegöl'de kaldı" diyerek, burada kibirden kuleler örüldüğünü söyledi. O dost, "hele bir 'gözünün üstünde kaş var' de bakalım, sana hangi gözle bakacaklar?" demeyi de ihmal etmedi.

Hangi gözle bakabilirdi ki?

Nitekim, Başkan Aktaş, birçok yerde, birçok defa, "ben eleştiriye açığım" dememiş miydi? Sağır değilim ve bu kulaklar onlarca defa duydu bu sözü. Hem nitelikli bir eleştiri, nitelikli bir belediye başkanı için bin övgüden daha evla değil midir? Öyledir. En azından ben öyle olduğunu düşünüyor ve Başkan Aktaş'ın da bu kanaatte olduğunu/olacağını sanıyordum. Sanıyordum fakat bugün tam aksini yaşadım.

Efendim,

EnBursa.com'un haber sayfalarından konunun bütün detaylarını öğrenmişsinizdir. Her görüşten zengin ve nitelikli yazar kadrosuyla Bursa'ya yeni bir soluk getiren medyanın geçici yayın yaptığı adrese, tebliğ bile edilmeden bir sabah ansızın elektriğini, suyunu kesmeye gelmişler.

Sebep?

Neymiş efendim, burası amaç dışı kullanılıyormuş. Buna istinaden Büyükşehir Belediyesi yıkım kararı almışmış. Konu yargıya taşındı ve bu haksız tutum karşısında yargı, anında, "yürütmeyi durdurma" kararı verdi. Sonradan anlaşıldı ki; aslında yapılan iş en baştan hukuksuzmuş. Zira söz konusu yer Nilüfer Belediyesi'ne ait ve halen geçerli olan bir sözleşme mevcut.

Konu bütün detaylarıyla,

Kamuoyuna yansıyınca, EnBursa.com'a destek patlaması oldu. Başta Alinur Aktaş olmak üzere, bu karara haksız yere imza atan encümen üyelerine ve Ak Parti'ye ise tepki yağıyor. Özelden arayarak, "geçmiş olsun" diyen ve "yazık, partiyi rezil ettiler" diye serzenişte bulunan Ak Partilileri saymazsak kurumsal olarak Ak Parti dışında neredeyse bütün partiler, STK'lar, kurumlar, şahıslar yapılmak istenen çiğliği, çirkinliği şiddetle kınadılar.

Şu öngörüsüzlüğe,

Şu iş bilmezliğe bakar mısınız? Her şeye rağmen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hatırına oy verilmiş, sandıkta kıl payı kazanılmış, Ak Parti'nin yereldeki son kalesi olan Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin ve dahi Ak Parti'nin düştüğü, düşürüldüğü hale bakar mısınız? Yaşananlar, kasaba siyasetiyle metropol yönetilemeyeceğinin adeta kanıtı, sağlaması gibi.

Açıkçası,

Hafızamda, İnegöl'deki o "irfan sahibi insan" olarak kalmış Alinur Aktaş'ın bu elektrik, su kesme işgüzarlığından haberi olmadığını, en azından bu boyutuyla bilmiyor olabileceğini ve yapılan yanlışın düzeltilerek partinin, belediyenin ve özellikle de Alinur Başkan'ın mahcup duruma düşürülmemesi adına, "Zalimin kılıcını çeken, kendi elini keser" başlığıyla bir uyarı yazısı kaleme almıştım önceki gün.

O yazıda,

"Peki, Başkan Aktaş'ın, haberi var mıdır bu elektrik kesme işgüzarlığından. Bence yoktur. Zira benim tanıdığım Alinur Aktaş, arkadan vurmaz, tuzak kurmaz. Sevmese bile adaletsiz davranmaz. Zalimin kılıcını çekenin kendi elini keseceğini bilir. Kaldı ki; enkaz devraldığı Bursa'nın devasa sorunlarını çözmek adına Bursa, Ankara arasında mekik dokurken dua ve destek almak yerine buğz edilecek işlerle vakit israfı yapmanın haram olduğunu bilir..." demiştim. (Hala da böyle olması gerektiğini düşünüyor ve sözümü yineliyorum.)

Bugün ise,

O yanlışa imza atanlara ve hem belediyeyi, hem Ak Parti'yi ve hem de Alinur Başkana bu haksız, anlamsız, gereksiz, insanın akılla izah etmekte zorlandığı saçmalığı yaşatanlara, "Yaptığınızı Beğendiniz mi?" diye soracaktım. Fakat girişte de söylediğim gibi başta Alinur Başkan olmak üzere hemen herkes yaptıklarını beğenmiş olacak ki; yapılanın yanlış olduğuna, bu yanlıştan da yine kendilerinin ve dolayısıyla Ak Parti'nin zarar göreceğine dair yapılan iyi niyetli ikaz sahiplerine bile hırsla, "bedel ödetme" derdine düşmüşler. Şahit olduğum, bu akıl tutulması karşısında, "hele bir 'gözünün üstünde kaş var' de bakalım, sana hangi gözle bakacaklar?" diyen dostun sözleri geldi aklıma.

Bana hangi gözle bakarlar,

Sözlerimden bir mana çıkarmayı mı yoksa kızgınlıkla daha fazla bedel ödetmeyi mi düşünürler bilemem ama ben Allah için uyarmaya devam edeceğim. Açıkçası Başkan Aktaş ve bütün varlığını dibek düğücünün hınk deyiciliğine indirgemiş ibrikçilerden oluşan çevresi, "nerede yanlış yapıyoruz" diye düşünmezlerse veya bu arkadaşları düşünmeye sevk edecek nitelikli bir siyasi irade oluşmazsa daha çok kendi ve Ak Parti'nin kalesine gol atarlar.

SON SÖZ:

Asabı bozuk bir yazı gündelikçisi olarak aklımdan, kalbimden geçenleri kalemimden akıttım. Buna sebep çok bedel ödedim. Bunları geçelim. Fakat İnegöl'de tanıdığım "irfan sahibi insan" Alinur Aktaş ile alakalı büyük bir hayal kırıklığı yaşıyorum. Yazık. Keşke İnegöl'den hiç gelmeseydin Alinur Başkan!

Yorum Yapın

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!


İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Yazarın Diğer Yazıları

Erdoğan'a tuzak kuruyorlar!

Sorun Bursaspor'sa çare Emin Adanur!

Bursa'da Gelecek düştü düşecek!

Başkan Oktay Yılmaz'a bir önerim var!

'Sahi, kimdi o belediye başkanı?'

Alinur Aktaş görevden alınır mı?

Oktay Yılmaz'ı bu sefer öveceğim!

Bursa'da Gelecek'ten istifa eden edene!

Utanıp da istifa eden çıkmayacak mı?

Sen ne komik bir bakanlıksın Milli Eğitim?

AK Parti'de aday toto erken başladı!

AK Parti'de atılan hileli zar!

Meraklısına yazdım!

İçinde 'Ömer' geçen bir yazı!

Kemal Kılıçdaroğlu başarısız mı?

Bu yöntemle FETÖ'cüler mi kaçırılıyor?

Bugün günlerden yine Yıldırım!

AK Parti Bursa'da satranç oyunu!

Yıldırım'ın bitmeyen borç muhabbeti!

O kadarcık kusur kadı kızında da olur Başkan!

Koltuk krizi!

Kanırta kanırta, bağırta bağırta siyaset!

'Ağam bizimle eyleniy!'

Boyundan büyük konuşacağına istifa et!

Bu ne kibar kayıtsızlıktır böyle?

Erdoğan'a kim/ler yanlış bilgi veriyor?

Bursa'da hayat kime güzel?

'Ben meşhur olunca'

Erdoğan'ın çöpçüleri!

Alinur Aktaş! Otur, sıfır...

Bu 'züppe'ler nasıl girdi buraya?

Alinur Aktaş'ın güldürmeyen şakası!

Dur durak bilmeyen Dilek Durak

Kılıçdaroğlu, Bursa adayını ilan etti!

Vicdan körlüğüne de bir çaren var mı doktorum?

Birlikte iyi salladılar!

Berat Albayrak'ın suçu neydi?

Bursa'nın bir 'Su Politikası' var mı?

Biz de ondan davacıyız, hem de iki cihanda!

‘Ölümlerden yorulduk’ ama öldürmekten yorulmadılar!

Bir roman bir gerçek

Patron çıldırdı!

Muhalefet ‘Andımız’la vuruyor!

Mezar taşı nöbeti tutan insanların öyküsü!

Lazarus refleksi ve dört dağ ilçesi!

Siyasete girip insanlıktan çıkmak...

AK Parti'nin körleşme tutkusu!

DEVA Partisi'nden, Başkan Aktaş'a, 'Bursa'yı bu kadar sevme' ricası!

Dünya hala güzelleşmediyse bunun iki sebebi var!

Ortaya karışık bir yazı!

Yunuseli için bir ses daha yükseliyor!

Avlarken avlanmak da var!

Ben Fırat Yılmaz'ın eylem planını destekliyorum!

Bursa'nın DEVA'sı yeni yerinde!

AK Parti'yi kıyamete zorlamak!

'Yök'leme'

Müslümanlar, Perseverance’den utanmalı!

Zeki Müren gibi siyasetçiler yok mu?

Bu kavganın kaybedeni AK Parti oluyor!

Başkan Aktaş'ın kulaklarını çınlattık!

Gözünü seveyim, yapma Reis!

Kar yağdı kel göründü!

Hamaset, hamaset, nereye kadar?

Meselenin farkında olanlardan biraz daha fazlasını bekliyoruz!

AK Parti'nin erken seçimi!

'Ho babam ho biz de aya yaklaştık'

Gelecek'ten umutsuzum!

Mezit Boğazı'nda ne yediniz?