GÜNCEL BURSA BURSASPOR EKONOMİ DÜNYA MAGAZİN YAŞAM SAĞLIK KÜLTÜR-SANAT SPOR TEKNOLOJİ COVİD-19
Bursa
8.02°
Açık
DOLAR 8.48
EURO 10.28
ALTIN 507.21
BİST 1.454

Kılıçdaroğlu, Bursa adayını ilan etti!

26 Mart 2021 Cuma, 23:13

Cumhuriyet Halk Partisi
Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir dizi açılışa katılmak ve STK temsilcileriyle buluşmak üzere Bursa'ya geldi. Şehir girişinde partililerce karşılanan Kılıçdaroğlu'nun, Bursa mesajlarına geçmeden evvel AK Parti cephesinden gerçekten sinir bozucu bir gelişmeye dair birkaç kelam etmek istiyorum.
 
Malumunuz,
AK Partili Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ'ın danışmanı olduğu iddia edilen fakat sonra "danışman değil parti çalışanı" olduğu açıklanan Kürşat Ayvatoğlu'nun lüks bir araç içinde uyuşturucu madde kullandığına dair görüntüler Türkiye'nin hem gündemine hem de yüreğine oturdu.
 
Elbette ki; kınamıyorum,
Üzülüyorum. Nereden, hangi partiden olursa olsun gençlerin böylesine bir bataklığın içine sürüklenmesi beni fena yaralıyor. Elbette ki; bu konu üzerinden siyasi bir tartışma başlatılmasını da münasip bulmayız. Lakin AK Partililerin de başlarını ellerinin arasına alıp biraz düşünmeleri gerekmiyor mu? Biraz muhasebe yapmaları, "biz nerede hata yapıyoruz" demeleri gerekmiyor mu?
 
Kürşat Ayvatoğlu'nun,
Bir an, CHP Genel Merkezi çalışanı olduğunu varsayalım.  Bu korkunç görüntüler karşısında, bugün, "bu işin partisi purtisi olmaz" diyen AK Partililer acaba aynı söylemi o zaman da yapabilecekler miydi? Veya "vurun abalıya" misali, CHP'nin dinsizliğinden girip, imansızlığından çıkıp, sanki CHP'lilerin tamamını uyuşturucu müptelası gibi göstermek ve buradan siyasi puan kapmak için her yolu mubah mı göreceklerdi? Geçmiş bazı hadiselere bakılacak olursa bu konuda sicilleri pek de temiz görünmüyor AK Partililerin ne yazık ki. Demek ki; neymiş? Bu türden insanı üzen, kahreden, yüz kızartan olayların "partisi purtisi" olmuyormuş. CHP'de ve/veya başka bütün partilerde olabileceği gibi, "dindar gençlik yetiştirmek" iddiasıyla her köşe başına imam hatip açan AK Parti'de, hem de genel merkezinde bile olabiliyormuş. Öyleyse, çuvaldızı başkasına batırmadan önce iğneyi kendinize batırmayı deneyin derim.  
 
Şimdi,
Bu çok üzücü olayı adliyeye ve tıbbiyeye bırakıp konunun asap bozucu başka bir tarafına işaret etmek istiyorum. AK Parti, daha ana rahmindeyken, Hünkar Köşkü'nden Yıldırım Caddesine her gün yürüyerek gelip giderek sancısını iliklerine kadar çekmiş ve yirmi yılı aşkın süredir "dava" diye gecesini gündüzüne katan, sigara bile içmeyen, dahası kendisinin, çoluk çocuğunun rızkından kesip "dava" yolunda harcayan/lar,  pandemi sürecinde evinin kirasını bile ödemekte zorlanırken, partide "büro elemanı" olarak çalıştığı söylenen yeni yetme birisi nasıl oluyor da bu denli lüks içinde yaşayabiliyor? Hele deyin bakalım bana... Kusura bakmayın ama, bu işler, "eeeeyyyyy Kılıçdaroğlu!" demekle olmuyor. Eeeeey AK Partililer! Eğer yüreğinizde hala kırıntı nispetinde merhamet var ise aklınızı başınıza alın ikazını fakir bir din kardeşiniz olarak yapmış olayım. Şahit ol ya rab!
 
Bu faslı kapatıp,
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Bursa mesajlarına bakalım. Bursa programına Nilüfer Belediyesi'nin yaptığı Hasta Konuk Evi açılışıyla başlayan Kılıçdaroğlu'nun, Bursa'yı kaybetmiş olmanın üzüntüsünü hala derinden hissettiği belli oluyor.
 
Fakat pes etmemiş,
Aksine daha da bilenmiş gördüm Kılıçdaroğlu'nu. Zira iki farklı yerde Bursa'yı kazanamamış olmalarını kendi eksiklikleri olduğunu vurgulayıp, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey'i öne çıkaran ifadeler kullandı. Mesela ilk açıklamasında, "aramızda Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız  var. Kendisi Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı alamadı, bunun sorumlusu Bursalılar değil, biziz. Bu konuda gerekli çabayı harcayamadık ve sonuç alamadık. İnşallah önümüzdeki seçimlerde alacağız. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna değerli arkadaşımızı oturtacağız. Bursa yeşil, güzel ve yaşanabilir bir Bursa olacak..." dedi.
 
Başka bir konuşmada ise,
Yine aynı konuya temas ederek, “seçimlere girdik Bursa Büyükşehir’i alamadık. Kabahat bizde, Bursalılarda değil. Biz Bursa’ya gerekli güveni vermek ve yeşil Bursa’yı yeniden inşa etmek durumundayız. Başkan adayımız burada, çalışıyor ve ben de izliyorum. İstanbul’da Ankara’da ne yapıyorsak Adana’da Antalya’da Eskişehir’de ne ortaya koymak istiyorsak aynısını Bursa’da da yapacağız.  Çünkü Bursalılar bunları hak ediyor. Bize düşen görev önümüzdeki süreçte daha iyi çalışmaktır...” ifadelerine yer verdi.
 
Özetle,
Kılıçdaroğlu Bursa'ya geldi, "adayımız Mustafa Bozbey" dedi ve gitti. Fakat giderken söylediği, "Milliyetçiliği kafatası milliyetçiliği olarak bilmem. Milliyetçilik benim için vatanseverliktir. Hangi kökenden olursa olsun. Bayrakta sorun yoksa, vatanda sorun yoksa gel kardeşim hep beraber kucaklaşalım. Bu memleket bizim memleketimiz. Bunu birlikte başaracağız. Bunu birlikte yapmak zorundayız..." sözlerinin de altını özellikle çizmek isterim. Zira bu sözler/söylem tam AK Parti'ye iktidar yolunu açan sözlerdir. Şimdi AK Parti, daha milliyetçi söylemle içine kapanıp merkezden çekilirken CHP'nin merkeze doğru yürüyüşünü görüyoruz.
 
Yeri gelmişken,
Kılıçdaroğlu'na da bir teselli mesajı vermek isterim. Rahat olsun. Zira Bursa'yı altın tepsi içinde kendisine sunmak için "canla başla" çalışan bir AK Parti Büyükşehir yönetimi var. O kadar ki; "hata yapıyorsunuz" diye ikaz eden sahici AK Partililere kızan, öfkelenen, öteleyen bir yönetim bu. Açık söylüyorum, AK Parti, Alinur Aktaş ile Bursa'yı bir daha kazanmak şöyle dursun. Bu irade seçime kadar devam ederse Aktaş'ın yerine başka bir isim de aday yapılsa (bir kişi hariç) AK Parti'nin kazanması neredeyse imkansız görünüyor.
 
Tamam,
Dişini tırnağına takan bir il başkanı var AK Parti'nin... Davut Gürkan, bu farkını, sıcağı sıcağına, "Sayın Kılıçdaroğlu, "Bugün Nilüfer, Mudanya ve Gemlik ilçelerinde toplu açılışlar yapıyorsunuz, Bursa’yı alarak daha güzel bir şehir haline getireceğinizi iddia ediyorsunuz, ama önce vermeniz gereken cevaplar var..." diyerek sorduğu sorularla muhalefet liderini Bursa sokaklarında enikonu dolaştırmayarak gösteren bir il başkanı... Hani, hangi saikle MKYK'ya seçildiğini bilemediğimiz eski il başkanı olsaydı böyle derli toplu sorular sormak yerine bir "Bekri Mustafa" fıkrası anlatır geçerdi. Fakat tek başına Davut Gürkan'ın çabası Bursa'yı yeniden kazanmaya yeter mi bilemem. Bekleyip göreceğiz.
 
SON SÖZ:
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, seçimlerin kaderini 6 milyon 300 bin gencin belirleyeceğini söyledi Bursa'da.  "Onlar demokrasi, özgürlük ve iş istiyorlar..." diyerek gerçek sorunlarına da temas etmiş oldu. Kılıçdaroğlu, gençlere seslenerek, "Size güveniyor ve inanıyoruz. Sizler Türkiye’nin kaderini değiştireceksiniz. Benim de umudum sizlersiniz..." dedi. Gençler, Kılıçdaroğlu'nun çağrısına ne oranda kulak verir bilemiyorum fakat AK Parti bu sahayı da hiç olmadığı kadar boşlamış görünüyor. Üstelik bu sahada ilgi gören bir oyuncu daha var. Ali Babacan liderliğindeki DEVA Partisi... Bunu da yarına bırakalım.

Yorum Yapın

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!


İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Yazarın Diğer Yazıları

Peker'i bırak Babacan'a bak!

TEKNOFEST'i nerede yapacaksınız?

Yok saydıklarınız, gidiş biletiniz olacak!

Ben, 'kahraman ol' dedim!

AK Parti'nin salyaları!

'Ebe değilim, ebe değilim!..'

Bir şey söyleyeceğim ama gülmeyeceksiniz!

Zaferin kutlu olsun yüce gönüllü Başkan!

Hoş geldin EN Dergi!

'Erken seçim fısıltısı 'tüpten çıkan macun' gibidir'

İki itiraf, birinde öyle birinde böyle!

AK Parti'nin evdeki hesabı çarşıya uyacak mı?

Bursa'da Emin Adanur fırtınası esiyor!

'Keşke Tayyip abi, bu işleri çözseydi!'

Babacan'ı uzaktan dinleyen AK Partililer!

Sıkıcı bir yazı, okumasanız da olur!

Parlamenter Sistem AK Parti'ye yarar!

Berat Albayrak'ın ahı tuttu!

Ali Babacan cuma günü Bursa'ya geliyor!

Çamura yatanlar o bataklıkta boğulsun!

Kendini AK Parti'den büyük görenler!

İç çamaşırına indirgenmiş devlet gündemi!

Kendim için Aktaş'a, Bursa için Bozbey'e teşekkür ederim!

Davut Başkan, bunu asla affetmemeli...

Yeni liderlerin mumu yanmadan söndü mü?

Emin Adanur Bursaspor'a iyi gelecek!

Bayram gündemi çok yoğun!

Erdoğan'dan kurtulmaya çalışıyorlar! 

Bayramınız mübarek olsun!

Erdoğan, bu sefer tuzağı erken fark etti!

Diğer adı, kan ve gözyaşı olan ülke!

AK Partililer, susun ve beni dinleyin!

Davutoğlu'na başbakanlığı kim verdi?

Yalınayak, başıkabak çocuklar tiyatro yapar mı?

Erdoğan'a tuzak kuruyorlar!

Sorun Bursaspor'sa çare Emin Adanur!

Bursa'da Gelecek düştü düşecek!

Başkan Oktay Yılmaz'a bir önerim var!

'Sahi, kimdi o belediye başkanı?'

Alinur Aktaş görevden alınır mı?

Oktay Yılmaz'ı bu sefer öveceğim!

Bursa'da Gelecek'ten istifa eden edene!

Utanıp da istifa eden çıkmayacak mı?

Sen ne komik bir bakanlıksın Milli Eğitim?

AK Parti'de aday toto erken başladı!

AK Parti'de atılan hileli zar!

Meraklısına yazdım!

İçinde 'Ömer' geçen bir yazı!

Kemal Kılıçdaroğlu başarısız mı?

Bu yöntemle FETÖ'cüler mi kaçırılıyor?

Bugün günlerden yine Yıldırım!

AK Parti Bursa'da satranç oyunu!

Yıldırım'ın bitmeyen borç muhabbeti!

O kadarcık kusur kadı kızında da olur Başkan!

Koltuk krizi!

Kanırta kanırta, bağırta bağırta siyaset!

'Ağam bizimle eyleniy!'

Boyundan büyük konuşacağına istifa et!

Bu ne kibar kayıtsızlıktır böyle?

Erdoğan'a kim/ler yanlış bilgi veriyor?

Bursa'da hayat kime güzel?

'Ben meşhur olunca'

Erdoğan'ın çöpçüleri!

Alinur Aktaş! Otur, sıfır...

Bu 'züppe'ler nasıl girdi buraya?

Alinur Aktaş'ın güldürmeyen şakası!

Dur durak bilmeyen Dilek Durak

Vicdan körlüğüne de bir çaren var mı doktorum?