GÜNCEL BURSA BURSASPOR EKONOMİ DÜNYA MAGAZİN YAŞAM SAĞLIK KÜLTÜR-SANAT SPOR TEKNOLOJİ COVİD-19
Bursa
-5.98°
Açık
DOLAR 13.60
EURO 15.15
ALTIN 779.00
BİST 1.998

Mağlupken yazsam 'bahane' derler, onun için 'Galip'ken yazıyorum!

25 Ekim 2021 Pazartesi , 22:31

Mütemadiyen,
"Araç çekme" işinden yorgun düşmüş olsan bile; Bursaspor'un, Divan Kurulu Başkanı olarak divana kurul, torunlar gözlüklerini getirsin, aç bu yazıyı ve açık bir çay eşliğinde sen de oku Sakder dede!
 
Biliyorsunuz,
Şampiyon Bursaspor, adeta arkasından itilerek düştüğü TFF birinci ligin onuncu haftasında Balıkesirspor ile karşılaştı ve sahadan iki golle üç altın puanı hanesine yazdırarak ayrıldı.
 
Fakat,
Umutlu gidip, mutlu döndüğümüz Balıkesir deplasmanında bir ayrıntı sizin de dikkatinizi çekmiştir sanırım. Bursaspor, sahaya, harika tasarlanmış, siyah, timsah figürlü formasıyla çıktı. Formanın göğsünde, Ergünkent İnşaat'ın, sırtında, İnci Sözlük'ün ve kolunda da Uludağ Sözlük'ün reklamları yer alıyordu. Bu şirketlerin, Bursaspor Yönetim Lideri Emin Adanur'a ait olduğunu da bilmeyen yoktur herhalde. Farklı olarak sadece şortta, Demirhan İzalasyon'un reklamı vardı.
 
Şu halde,
Başta Sakder dedem olmak üzere bütün Bursaspor Divan Kurulu üyelerine, başta Alinur Aktaş olmak üzere bütün belediye başkanlarına, başta Davut Gürkan olmak üzere bütün siyasi partilerin Bursa il başkanlarına, başta BTSO olmak üzere bütün sanayici ve iş insanları kurum, kuruluş ve derneklerine, başta Bursaspor taraftar dernekleri olmak üzere bütün STK'lara, hasılı yediden yetmişe bütün Bursalılara ve Bursaspor taraftarlarına tek tek soruyorum...
 
Nüfusu,
Dört milyona merdiven dayamış, Türkiye'nin dördüncü büyük ilinin ortak markası olan Bursaspor'un formasındaki dört reklamdan üçünün sadece Emin Adanur'a ait olması normal bir şey mi? Bu şehirde dört başı mamur dört tane daha Bursasporlu yok mu?
 
Mesela,
Büyükşehir'in, bir Bursa markası yaratmak adına kurduğu Bursasu'nun reklamları neden yok Bursaspor formasında? Hakeza, BUDO reklamı da olmalı. Yine, milyon dolarlar kazanan Bursalı dev firmaların reklamları neden yok bu formada?
 
Tamam,
Alinur Aktaş, "İnegöl'de çok gördük" diyen, görmemiş, kibirli kabile reisi kılıklı kasaba siyasetçisi akıldanelerinin ayar veremediği Emin Adanur'un liderliğini içine sindiremiyor. Buna sebep, hırsla, "bilmem neyin lideri" diyerek, aslında koskoca Bursaspor camiasına da "bilmem ney" demiş olduğunu bile ıskalıyor...
 
Bütün bunlara rağmen,
Bursaspor'a sevgisini en üste koyan Emin Adanur, geçtiğimiz günlerde, "tekrar çağrımdır" diyerek, "Bursaspor'u düştüğü yerden kaldırmak için, hak ettiğimiz yere geri gelmek için gelin hep birlikte, omuz omuza, Bursaspor için mücadele edelim. Gönül kırgınlıklarımızı bir kenara bırakalım, unutalım, bu şehrin birlik beraberliğe ihtiyacı var...” şeklindeki çağrısına da kulaklarını tıkayarak Bursaspor'a sırtını dönmekten yüksünmedi Alinur Aktaş.
 
Bırakın kulaklarını tıkamayı,
İşini gücünü bırakarak arka bahçeden dolanıp, Timsah Arena'yı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne devretme girişimiyle, Bursaspor'a ve yönetim kuruluna karanlıkta "çelme takma" kurnazlığını da unutmadık...
 
Türkler için,
"Balık hafızalı" denir ama ben, büyük Bursaspor camiasının, en azından can içinde vicdan da taşıyan taraftarların bugünü eleştirse bile dünü kolay kolay unutacağına asla ihtimal vermiyorum. Unuturlarsa zaten büyük vefasızlık olmaz mı?
 
Dün dediysem,
Öyle çok ötelere/öncelere gitmeye falan da gerek yok. "Daha dün" denilecek kadar yakından, yani, üç-beş ay öncesinden bahsediyorum. Evet, üç-beş ay önce, Emin Adanur, elini taşın altına koyana kadar Bursaspor faturalarını ödeyemediği için elektriği, doğalgazı bile kesilmişti. Aylardır maaşlarını alamayan personel,  elektriği kesik kulüp binasında mum yakarak oturuyordu. Onlarca dosyadan davalık olduğu için kapısına icra dayanmıştı. O dosyalar yüzünden transfer tahtası kapanmıştı. O tahta ki; kongrede göreve yeniden talip olan Erkan Kamat, "açılması imkansız" demişti. Hatta, "Recep Tayyip Erdoğan bile bu tahtayı açamaz" diyecek kadar da umutsuz konuşmuştu.
 
Bir Bursasporlu olarak,
Bunu, üzülerek, hatta utanarak söylüyorum. Eğer, Emin Adanur, elini taşın altına koymasaydı, henüz beş ay önce faturalarını bile ödeyemeyen Bursaspor'un bugün içinde olacağı korkunç hali bir düşünün bakalım, gözünüzün önüne getirin, tablo nasıl olurdu? Açıkçası ben düşünmek bile istemiyorum...
 
Size daha da kötüsünü söyleyeyim mi?
"Geçmişi Emin Adanur'un yaşından büyük" niceleri, Bursaspor'u kurtarmaya kalkmanın çılgınlığından dem vurup, "bırakın batsın" diyerek yeni bir kulüp kurulmasını bile önermişlerdi. Yani, göz göre göre, gözlerini bile kırpmadan Bursaspor'un infazını isteyenler oldu. İşte o zor günlerde Emin Adanur, "ben buna göz yumamam" diyerek sözde değil, özde "canla başla" işe koyuldu ve kulübü içine düştüğü bataklıktan çekip çıkardı.
 
SON SÖZ:
Bütün bunları mağlupken yazsam 'bahane' derler, onun için 'galip'ken yazıyorum ve diyorum ki; Bursaspor, iki haftadır galip geliyor. Umarım önümüzdeki hafta ve devam eden haftalarda da bu başarı serisi devam eder. Fakat temenniden öteye yapılması gereken işler de var. Örneğin, Emin Adanur'un, "Bursaspor'u düştüğü yerden kaldırmak için, hak ettiğimiz yere geri gelmek için gelin hep birlikte, omuz omuza, Bursaspor için mücadele edelim. Gönül kırgınlıklarımızı bir kenara bırakalım, unutalım, bu şehrin birlik beraberliğe ihtiyacı var...” çağrısını, Bursaspor'u seven herkesin gönlünde hissetmesi ve kulak vermesi gerekiyor. Bunu en başta Kadir geceleri başka sahalarda maç yapan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın yapması gerekiyor. Bilin istedim ey büyük Bursaspor camiası!

Yorum Yapın

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!


İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Yazarın Diğer Yazıları

AK Parti'nin kanayan yaralarından birisi de rektörler!

Emin Adanur, mavracılara meydan okudu!

Alinur Başkan'a soralım, kim bu Hüsnü Arslan?

Bursa Teknik Üniversitesi'nde sular durulmuyor!

Bunların hepsi AK Parti'ye tuzak!

AK Parti, FETÖ ve PKK söylemine reset atmalı!

İktidar mağarası!

Alinur Başkan da okusun!

Davutoğlu, Millet İttifakı'nı Alpaslan Yıldız'la mı tasarlayacak?

Uyanmış Bursaspor, uyuyan Bursa!

Olsun, direne direne kazanacağım!

Karardı vicdanlar, inanın!

İslam'ın Müslümanlardan çekeceği var!

Vazgeçmiş gibi yaşamak!

Birilerinin yazılmasını istemediği şeyler!

Kestel'de fırtına, kasırgaya dönüştü!

İki yanlıştan bir doğru çıkmaz!

Çaldık hacet kapısını, açan olmadı Reis!

Birinin anası ağlayacak!

Ben, Reis'in yerinde olsam!

Erdoğan'a gününü gösteriyorlar!

Babaları, evlatlarına mahcup etme Allah'ım!

Velhasıl Bursa'da 'kazık' geri geldi!

Adaletin iktidarı mı, iktidarın adaleti mi?

Öttükleri için güneşin doğduğunu sanan horozlar!

Baharda seçim mi var?

'Kuluz, kul. Önünde sonunda gideceğimiz yer toprak'

'Karanlıkta iyi gören gözleri aradılar, oymak için'

Ne gerek vardı bunca fanteziye?

Seçilmişseniz, vezirlik de rezillik de bir harekete bakar!

Kasımdan marta kış uykusuna yatmış gibiler!

Bu bir, 'Nereden Nereye' hikayesidir!

'Hayvanlar samansız insanlar somunsuz kalacak!'

'Zaten olağanüstü haldeyiz!'

'Hepsinden iyicesi bir gönle girmektir'

Millet gülmeye başladı!

Türkiye, dünyanın köle pazarına döner!

Bugün siyaset yazmayacağım!

Faruk Çelik'e sefer görev emri!

Sen ne yüce gönüllü bir adamsın Emin Adanur!

Yerel yönetimler merkezin emanet komisyoncusu mu?

Gelecek Partisi Bursa'da yönetim düştü!

Özgöz kazandı, Deva kaybetti!

Piramidin ucunda, bir başına bayrak sallamak!

Nebati'nin tezini buldum!

Tehdit, suç değil midir?

'AK Parti, beni mahcup etti!'

'Görev sürem bitince başım dik gezeceğim!'

'Fark var, Saadet Var!'

Davut Gürkan'dan Ayhan Salman'a 'Van Minit!'

Kiminle derleyip toparlayacaksın Reis?

DEVA, Bursa'da 'DEVA'sını arıyor!

Bir kulaklarından girip öbüründen çıkıyor!

Alinur bizimle eyleniy!

AK Parti'nin önünde üç yol var!

Bursasporlu oyuncuları dava edeceğim!

Alinur'a, 'otur' diyecek kimse yok mu?

Küllerinden dirilen adam!

AK Parti'ye en büyük muhalefeti MHP yapıyor!

Çocukların Nilüfer Belediyesi'nden bir isteği var!

İstenmeyen adam Alinur!

Deva'nın tenceresinde dert kaynıyor!

Belediyelere bir önerim var!

Devletin tarikatlaşması!

Erdoğan'ı çekilmeye zorluyorlar!

Aldırmazlık virüsü bulaşan Alinur'un durumu ağırlaşıyor!

Ben böyle bir kepazelik görmedim!

Şehir Hastanesi'nde 'virüs' kuyruğu!