GÜNCEL BURSA BURSASPOR EKONOMİ DÜNYA MAGAZİN YAŞAM SAĞLIK KÜLTÜR-SANAT SPOR TEKNOLOJİ COVİD-19
Bursa
-7.98°
Açık
DOLAR 13.62
EURO 15.14
ALTIN 787.00
BİST 1.998

Özgöz kazandı, Deva kaybetti!

5 Aralık 2021 Pazar , 13:51

"Kadın İl Başkanı" dedim diye, durduk yerde Dilek Durak'ın günahına girip, öküz altında buzağı arayanlara baştan hatırlatmak isterim. Serkan Özgöz kazandı, Deva kaybetti derken, bunu, Erman Kızılyel kazansaydı Deva kazanacaktı anlamında söylemiyorum.
 
Lütfen dikkat buyurun!
Adında, "demokrasi" olan ve kurulduğu günden beri "demokrasi" denince mangalda kül bırakmayan bir partide,  demokrasinin suya tirit uyguladığı için Deva'nın kaybettiğini söylüyorum. Aslında, Burak Dalgın kazandı, Deva kaybetti desem sanırım daha doğru olacak...
 
Dün, Genel Başkan Ali Babacan'ın katılımıyla Merinos AKKM Orhangazi Salonu'nda (813 koltuk var) gerçekleşen, Deva Partisi Bursa İl Kongresi'nden bahsediyorum.
 
Türkiye'nin, ekonomik krize girdiği bir dönemde, en iyi bildiği alanda yaptığı özgüvenli açıklamalarla sempati değerini yükselten yeni nesil bir siyasetçi olarak görüyordum Ali Babacan'ı...
 
Fakat, Bursa il kongre sürecini başından beri takip eden ve nihayet Merinos'ta yapılan kongreyi canlı canlı izleyen asabı bozuk bir yazı gündelikçisi olarak; bugüne kadar Babacan'ın açıklamalarını uzaktan dinlemeyle edindiğim kanaatin yetersizliğini gördüm ve gereğinden fazla iyi niyet beslediğim hissine kapılarak hayal kırıklığına uğradım.
 
Divan başkanı seçilen İdris Şahin'in, ağdalı cümleler kuracağım diye lafı uzattıkça uzatmasıyla, daha ilk dakikada başladı hayal kırıklığım. "Bursa'dan güzel örnekler sergileyeceğiz" demesine rağmen, lafı  döndürüp döndürüp mevcut il başkanı Serkan Özgöz'e teşekkür etmesi kabak tadı verdi. Hatta delegeye nasıl oy kullanacağını Serkan Özgöz'ün oy pusulasıyla anlatılması gerçek niyetin/niyetlerin adeta faş etmesine neden oldu.
 
Tamam, göstermelik demokrasi oyunu oynarken, "aman bir yol kazası" olur korkusuyla delegeye, Serkan Özgöz'ü işaret ediyorsunuz, anladık. Yeri gelmişken bir sözüm de delegeye olacak. Ne yazık ki; kendisine dayatılanı seçmeye teşne Deva delegesinin, temayülle gazı alınan Ak Parti delegesinden hiçbir farkı yok. Öyleyse soralım, neyini eleştiriyorsunuz Ak Parti'nin?  
 
Madem niyetiniz, gerçek bir demokrasi değildi, keşke bu yollara hiç başvurmasaydınız. İnanın, eleştirdiğiniz, yerden yere vurduğunuz Ak Parti'de bile bu işler bu denli "kapalı devre" olmuyor. Genel merkez, baştan niyetini belli ediyor ve herkes ona göre davranıyor.
 
Pekala siz de, "Bursa'yı bırakırız Burak'ı bırakmayız" diyerek, Burak Dalgın'ın, "canla başla" istediği Serkan Özgöz'ü baştan ve açıktan destekleyebilir, "al Burak ver Serkan" geçinip giderdiniz. Hayır, sizin ne yaptığınız umurumda bile değil. Ben, bize inandırmaya çalıştığınız, "demokratız" taklidine ayar oldum. Allah'tan, henüz verilmiş bir oyum yok da, "kandırılmış" hissine kapılıp strese girmiyorum.
 
Sakın ola, "iki adaylı kongre yaptık" diye, millete "demokratız" taklidi yapmayın lütfen. İkinci adaya ikinci sınıf muamelesi yaptığınızı çok net gördük salonda. Ön sırada yer bile vermediniz. Çıkan hırgürden sonra, kapı eşiğine oturtur gibi sandalyede otururken gördüm ikinci adayı. Bu tablo Burak Dalgın'ı keyiflendirmiş olabilir belki ama Ali Babacan'a hiç ama hiç yakıştıramadım.
 
Daha yolun başında böyle yapıyorsanız ilerisini, hele hele iktidarınızı düşünemiyorum bile. Vallahi, Ak Parti'nin en kötü zamanına bile rahmet okutursunuz. Açık söyleyeyim, bundan sonra, Ali Babacan'ın ağzından "demokrasi" diye bir laf duyarsam, Erbakan Hoca gibi, "hadi ordan" demekten kendimi alamam. Demokrasiden anladığınız buysa, kusura bakmayın, kalsın sizin demokrasiniz.
 
Serkan Özgöz'ü seçtirmek için döne döne teşekkür ederek niyetini baştan belli eden divan başkanı İdris Şahin, "Bursa'da beş sefer Babacan rüzgarı esti" diyerek tabiri caizse kendince rüzgar yaptı. Peki; gerçekten esmiş mi Babacan rüzgarı? Bunu salonun diliyle anlatalım. Evet, dışarıdan bakıldığında salon doluydu. Fakat bu sizi yanıltmasın. Nitekim, söz konusu salonun hepi topu 813 kişilik. Bunun yarıdan fazlası, başka illerden gelen il başkanları ve beraberindekilerden, diğer siyasi parti ve STK temsilcilerinden oluşuyordu. Yani, Bursa'da beş sefer Ali Babacan rüzgarı esmesine rağmen Serkan Özgöz ve Burak Dalgın, beş yüz kişi bile toplayamadan kongre yaptılar.
 
Tamam, haklarını yemeyeyim, yine de bu kadar kişiyle kongre yapamayacak partiler de yok değil. Mesela Gelecek Partisi Bursa İl Başkanı Alpaslan Yıldız'ın beş yüz kişiyi bir araya getirip kongre yapabileceğine inanmıyorum. Hoş, Gelecek Partisi demişken, bir ilçe başkanıyla ilgili korkunç iddialar geliyor kulağımıza. Bu korkunç iddialar, İl Başkanı Alpaslan Yıldız'ın da bilgisi dahilinde olduğu ama önce "çözeceğim" demesine rağmen sonra kayıtsız kaldığı söyleniyor. Kendisi bu konuda bir açıklama yapar mı bilemiyorum. Ancak, yapsa da yapmasa da elimize ulaşan bilgi ve belgeler eşliğinde biz o açıklamayı yapacağız zaten.
 
 
SON SÖZ:
Velhasıl Bursa'dan bir kez daha Ali Babacan geçti. Demokrasi taklidi yaparak delegeden alınan 201 imzaya karşılık, 157 oyla arzu ettikleri adayı il başkanı seçtiler/seçtirdiler. Eminin bir yol kazası olmadığı için derin bir "oh" da çekmiştirler. Burak Dalgın, Serkan Özgöz'ü seçtirdi. Serkan Özgöz de Burak Dalgın'ı daha çok alkışlattı. Günün sonunda, salondan yükselen fısıltıyla bakılacak olursa, bundan sonra bazı ilçe başkanları istifaya zorlanabilirmiş. Bekleyip göreceğiz. Fakat şimdiden gördüğümüz başka bir şey var ki; Ali Babacan, Ak Parti'de ihtisasını çok iyi yapmış. Ak Parti'de 15 yıl sonra başlayan "dümen" siyaseti, Deva Partisi'nde 15 ayda kendini göstermeye başladı. Haliyle hayal kırıklığı yaşadık. Haliyle sıdkımız sıyrıldı. Deva mı? Aman bizden uzak olsun diyorum. Ondan gelecek deva Allah'tan gelsin.
 

Yorum Yapın

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!


İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Yazarın Diğer Yazıları

AK Parti'nin kanayan yaralarından birisi de rektörler!

Emin Adanur, mavracılara meydan okudu!

Alinur Başkan'a soralım, kim bu Hüsnü Arslan?

Bursa Teknik Üniversitesi'nde sular durulmuyor!

Bunların hepsi AK Parti'ye tuzak!

AK Parti, FETÖ ve PKK söylemine reset atmalı!

İktidar mağarası!

Alinur Başkan da okusun!

Davutoğlu, Millet İttifakı'nı Alpaslan Yıldız'la mı tasarlayacak?

Uyanmış Bursaspor, uyuyan Bursa!

Olsun, direne direne kazanacağım!

Karardı vicdanlar, inanın!

İslam'ın Müslümanlardan çekeceği var!

Vazgeçmiş gibi yaşamak!

Birilerinin yazılmasını istemediği şeyler!

Kestel'de fırtına, kasırgaya dönüştü!

İki yanlıştan bir doğru çıkmaz!

Çaldık hacet kapısını, açan olmadı Reis!

Birinin anası ağlayacak!

Ben, Reis'in yerinde olsam!

Erdoğan'a gününü gösteriyorlar!

Babaları, evlatlarına mahcup etme Allah'ım!

Velhasıl Bursa'da 'kazık' geri geldi!

Adaletin iktidarı mı, iktidarın adaleti mi?

Öttükleri için güneşin doğduğunu sanan horozlar!

Baharda seçim mi var?

'Kuluz, kul. Önünde sonunda gideceğimiz yer toprak'

'Karanlıkta iyi gören gözleri aradılar, oymak için'

Ne gerek vardı bunca fanteziye?

Seçilmişseniz, vezirlik de rezillik de bir harekete bakar!

Kasımdan marta kış uykusuna yatmış gibiler!

Bu bir, 'Nereden Nereye' hikayesidir!

'Hayvanlar samansız insanlar somunsuz kalacak!'

'Zaten olağanüstü haldeyiz!'

'Hepsinden iyicesi bir gönle girmektir'

Millet gülmeye başladı!

Türkiye, dünyanın köle pazarına döner!

Bugün siyaset yazmayacağım!

Faruk Çelik'e sefer görev emri!

Sen ne yüce gönüllü bir adamsın Emin Adanur!

Yerel yönetimler merkezin emanet komisyoncusu mu?

Gelecek Partisi Bursa'da yönetim düştü!

Piramidin ucunda, bir başına bayrak sallamak!

Nebati'nin tezini buldum!

Tehdit, suç değil midir?

'AK Parti, beni mahcup etti!'

'Görev sürem bitince başım dik gezeceğim!'

'Fark var, Saadet Var!'

Davut Gürkan'dan Ayhan Salman'a 'Van Minit!'

Kiminle derleyip toparlayacaksın Reis?

DEVA, Bursa'da 'DEVA'sını arıyor!

Bir kulaklarından girip öbüründen çıkıyor!

Alinur bizimle eyleniy!

AK Parti'nin önünde üç yol var!

Bursasporlu oyuncuları dava edeceğim!

Alinur'a, 'otur' diyecek kimse yok mu?

Küllerinden dirilen adam!

AK Parti'ye en büyük muhalefeti MHP yapıyor!

Çocukların Nilüfer Belediyesi'nden bir isteği var!

İstenmeyen adam Alinur!

Deva'nın tenceresinde dert kaynıyor!

Belediyelere bir önerim var!

Devletin tarikatlaşması!

Erdoğan'ı çekilmeye zorluyorlar!

Aldırmazlık virüsü bulaşan Alinur'un durumu ağırlaşıyor!

Ben böyle bir kepazelik görmedim!

Şehir Hastanesi'nde 'virüs' kuyruğu!

Tatlıoğlu'ndan, Büyükşehir'e 'Kanal İstanbul' ikazı!