GÜNCEL BURSA BURSASPOR EKONOMİ DÜNYA MAGAZİN YAŞAM SAĞLIK KÜLTÜR-SANAT SPOR TEKNOLOJİ COVİD-19
Bursa
-6.98°
Açık
DOLAR 13.62
EURO 15.14
ALTIN 787.00
BİST 1.998

Sakder dede! O iş öyle değil be...

12 Ekim 2021 Salı , 00:01

Lütfen yanlış anlama Sakder dede!
Bugün, yaptığın açıklamada, "yaşınızdan daha büyük geçmişi olan..." diye başlayan bir cümle kurduğun için ve sadece "saygı" maksatlı kullanıyorum dedeyi...
 
Sakder dedem kim mi?
Bursaspor Divan Kurulu Başkanı... Bugün, "yaşından daha büyük Bursaspor geçmişi" olduğunu söylediği Emin Adanur'u hedef alan bir açıklama yapmış benim Sakder dedem.  
 
Açıklamasını okudum,
Sakder dede! Şimdi sen bunu komiklik olsun diye konuştuysan, valla hiç komik olmamış. Yok, ciddi konuştuysan da gerçekten komik olmuş. Kızmadın dimi dede?
 
Neyse,
Konuya geçelim biz. Bursaspor'un, hemen her şeyinin konuşulduğu bir röportajda, bizim Yüce Gönüllü patronumuz Emin Adanur'a "Divan Kurulu ile ilgili görüşleriniz nedir? Biraz mesafeli gibisiniz" sorusu yöneltilmiş.
 
Yaşı,
Sakder dedemin geçmişinden daha az olan Emin Adanur ise, Bursaspor ve kulüp yönetimine yapılan mesnetsiz saldırılarda Divan Kurulu'nu yanlarında görmeyi umduklarını ama göremediklerini ifade ederek,   "kulübün uğradığı haksızlıklarda Divan Kurulu’muzun sesini yükseltmesini bekliyoruz..." demiş..
  
Sakder dedem,
Emin Adanur'un, "sesini yükseltmesini bekliyoruz..." sözünü biraz yanlış anlamış olacak ki; Bursaspor'a ve yönetime çemkirenlere sesini yükselteceği yerde tersini yapıp Emin Adanur'a yükseltmiş. Öyle değil dede, öbür kaleye gol atacaksın, bu kale senin kalen. Bu kale Bursaspor'un kalesi... 
 
Şöyle açılın lütfen,
Ben Sakder dedemle baş başa konuşacağım biraz. Dedem! Aslan dedem! Böyle güldürme kabiliyeti olmayan esprileri bize yapıyorsun, idare ediyoruz ama zinhar torunlarına yapayım deme. Gülmez çocuklar. Ağlarlar ve susturamazsın alimallah.
 
Bir de, Sakder dede,
Şu senin, "belediye başkanımız" dediğin Alinur var ya, o öyle, "her yerde görüşmeye hazırım" falan derse de sen ciddiye alma. O var ya, yaşı senin geçmişinden daha küçük ama yüreği hayal bile edemeyeceğin kadar büyük Emin Adanur'un karşısına çıkıp şöyle beş başı mamur konuşamaz. Onda o vizyon yok. O yürek de yok. Olsaydı, sen ikinci uykunda rüyaya daldığın sularda, biz Gönüldostları'nda oturduk, bir ara "vallahi billahi..." diye söze başlayıp, sonra pır uçuverdi.
 
Sakder dedem!
Bu Alinur var ya, kibirli kabile reisi kılıklı kasaba siyasetçileriyle, "iki yılda trafiği gündeminden çıkaran Bursa..." manileri okur, sonra da, "güleceksiniz bana..." diyerek, "Bursa'da trafik sorunu yok" der. Ha bir de, "bir kadir gecesi sabah namazından sonrası" da var ama geçelim onu...
 
Sakder dedem!
"Dilin düşüncenden önce hareket etmesin" demişsin ama galiba senin aklın dilinin epey gerisinde kalmış. Bak, dedem, zamanıma kıyıp birkaç hatırlatma yapayım sana.
 
Şimdi, dedem!
Daha üç-beş ay önce, senin divan kurulu başkanı olduğun Bursaspor, faturalarını bile ödeyemediği için elektriği, doğalgazı bile kesilmişti. Aylardır maaşlarını alamayan personel,  elektriği kesik kulüp binasında mum yakarak oturuyordu. Sorma dede! Senin divan kurulu başkanı olduğun Bursaspor, onlarca dosyadan davalık olduğu için kapısına icra dayandı. Davalık dosyaları yüzünden transfer tahtası kapandı. Sordular soruşturdular, açmanın bir kolayı yok mu diye ama göreve yeniden talip olan başkan, (Erkan Kamat) "tahtanın açılması imkansız" dedi. Hatta, "Recep Tayyip Erdoğan bile bu tahtayı açamaz" diyecek kadar umutsuz konuşmuştu.
 
Sakder dedem!
Aynı senin gibi, geçmişi Emin Adanur'un yaşından büyük nice dedelere gittik, "nefes veririz ama para vermeyiz" dediler. Hatta birçoğu, Bursaspor'u kurtarmaya kalkmanın çılgınlığından dem vurup, "bırakın batsın" diyerek yeni bir kulüp kurulmasını bile önerdi. Sahi, o zamanlar sen nerdeydin Sakder dede? Hiç görünmüyordun piyasada...
 
Hah işte!
Şimdi beni iyi dinle Sakder dede!  senin divan kurulu başkanı olduğun Bursaspor, bu kadar berbat bir haldeyken, bu şehirde kazanıp, dünyalıklarını dünyalara sığdıramayanlar, bırakın elini taşın altına koymayı, yüzünü bile Bursaspor'a çevirmezken; yaşı senin geçmişinden küçük ama yüreği çok büyük Emin Adanur, sadece elini değil, gövdesini taşın altına koydu.
 
Açık söylüyorum,
Ben, "yapma" dedim. Bu şehrin belediye başkanı var, o yapsın dedim ama o "bir kadir gecesi sabah namazından sonra..." gelip işe el atmadı. "Yapma" dedim, geçmişi, senin yaşından büyükler var, onlar işe el atsın dedim. Herkes kulağının üstüne yattı. Bu kadarla kalsalar ne ala. Emin Adanur, gövdesini taşın altına koyarken, bu şehirde, ağırbaşlı olmayı omuzlarının üzerinde kırk okka baş taşımak olduğunu sanan kibirli kabile reisi kılıklı, tatlı su kurnazı kasaba siyasetçileri, Bursaspor'un, daha doğrusu yönetimin tekerine taş koymaya kalktılar.
 
Unutmadan,
"Ekip lideri" lafından işgillenip, "aday ol" demişsin ya; Sakder dede! Emin Adanur, tüzükten dolayı aday olamadı. Adaylığının önündeki engelin kalkması için tüzük değişikliği talep etti. Çok geldi, gitti ama kimse oralı bile olmadı. Yahu, sen, o zaman çıkıp iki çift laf etmedin be dede? Veya, sen neden aday olmadın be dedem? Madem bu kadar her şeyi biliyorsun, aday olaydın ya be yaaa....    
 
SON SÖZ:
Üç milyonu aşkın nüfusuyla, sanayisiyle, ekonomisiyle, siyasetiyle bir metropol olan Bursa'nın takımı, Bursaspor'u, elektrik faturasını bile ödeyemez hale getirenlere ve bugün her türlü imkanı olmasına rağmen kuruş koklatmayanlara tek bir laf söylemeyip, varıyla yoğuyla gövdesini taşın altına koyan Emin Adanur'a umursamazca dil uzatmak en hafif tabirle samimiyetsizlik değil midir Sakder dede? Bilmiyorum, hatırlar mısın Sakder dede, faturaları bile ödeyemeyen yönetimin başkanı Erkan Kamat, "kulüp kayyuma kalmasın diye aday oldum" demişti kongrede. Ne acı değil mi? Bursaspor'u kayyuma kadar düşürenlere söyleyecek tek bir sözün yok mu Sakder dede? "Zaman birlik, beraberlik, el ele vermek zamanıdır" demişsin ama eller arkanda ıslık çalarak geziyorsun be Sakder dede...

Yorum Yapın

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!


İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Yazarın Diğer Yazıları

AK Parti'nin kanayan yaralarından birisi de rektörler!

Emin Adanur, mavracılara meydan okudu!

Alinur Başkan'a soralım, kim bu Hüsnü Arslan?

Bursa Teknik Üniversitesi'nde sular durulmuyor!

Bunların hepsi AK Parti'ye tuzak!

AK Parti, FETÖ ve PKK söylemine reset atmalı!

İktidar mağarası!

Alinur Başkan da okusun!

Davutoğlu, Millet İttifakı'nı Alpaslan Yıldız'la mı tasarlayacak?

Uyanmış Bursaspor, uyuyan Bursa!

Olsun, direne direne kazanacağım!

Karardı vicdanlar, inanın!

İslam'ın Müslümanlardan çekeceği var!

Vazgeçmiş gibi yaşamak!

Birilerinin yazılmasını istemediği şeyler!

Kestel'de fırtına, kasırgaya dönüştü!

İki yanlıştan bir doğru çıkmaz!

Çaldık hacet kapısını, açan olmadı Reis!

Birinin anası ağlayacak!

Ben, Reis'in yerinde olsam!

Erdoğan'a gününü gösteriyorlar!

Babaları, evlatlarına mahcup etme Allah'ım!

Velhasıl Bursa'da 'kazık' geri geldi!

Adaletin iktidarı mı, iktidarın adaleti mi?

Öttükleri için güneşin doğduğunu sanan horozlar!

Baharda seçim mi var?

'Kuluz, kul. Önünde sonunda gideceğimiz yer toprak'

'Karanlıkta iyi gören gözleri aradılar, oymak için'

Ne gerek vardı bunca fanteziye?

Seçilmişseniz, vezirlik de rezillik de bir harekete bakar!

Kasımdan marta kış uykusuna yatmış gibiler!

Bu bir, 'Nereden Nereye' hikayesidir!

'Hayvanlar samansız insanlar somunsuz kalacak!'

'Zaten olağanüstü haldeyiz!'

'Hepsinden iyicesi bir gönle girmektir'

Millet gülmeye başladı!

Türkiye, dünyanın köle pazarına döner!

Bugün siyaset yazmayacağım!

Faruk Çelik'e sefer görev emri!

Sen ne yüce gönüllü bir adamsın Emin Adanur!

Yerel yönetimler merkezin emanet komisyoncusu mu?

Gelecek Partisi Bursa'da yönetim düştü!

Özgöz kazandı, Deva kaybetti!

Piramidin ucunda, bir başına bayrak sallamak!

Nebati'nin tezini buldum!

Tehdit, suç değil midir?

'AK Parti, beni mahcup etti!'

'Görev sürem bitince başım dik gezeceğim!'

'Fark var, Saadet Var!'

Davut Gürkan'dan Ayhan Salman'a 'Van Minit!'

Kiminle derleyip toparlayacaksın Reis?

DEVA, Bursa'da 'DEVA'sını arıyor!

Bir kulaklarından girip öbüründen çıkıyor!

Alinur bizimle eyleniy!

AK Parti'nin önünde üç yol var!

Bursasporlu oyuncuları dava edeceğim!

Alinur'a, 'otur' diyecek kimse yok mu?

Küllerinden dirilen adam!

AK Parti'ye en büyük muhalefeti MHP yapıyor!

Çocukların Nilüfer Belediyesi'nden bir isteği var!

İstenmeyen adam Alinur!

Deva'nın tenceresinde dert kaynıyor!

Belediyelere bir önerim var!

Devletin tarikatlaşması!

Erdoğan'ı çekilmeye zorluyorlar!

Aldırmazlık virüsü bulaşan Alinur'un durumu ağırlaşıyor!

Ben böyle bir kepazelik görmedim!

Şehir Hastanesi'nde 'virüs' kuyruğu!