GÜNCEL BURSA BURSASPOR EKONOMİ DÜNYA MAGAZİN YAŞAM SAĞLIK KÜLTÜR-SANAT SPOR TEKNOLOJİ COVİD-19
Bursa
19.02°
Açık
DOLAR 16.19
EURO 17.35
ALTIN 965.00
BİST 2.439

Bursa turizminin yol haritası

20 Ağustos 2019 Salı , 16:40

Haritalar en sevdiğim basılı dokümanlardır.

Dünya atlasını, Türkiye haritasını zaman zaman açar, dokunurum. Gittiğim ya da gitmek istediğim yerlerin isimleri üzerinde parmağımla gezerim.

Her ne kadar bu yazının başlığında harita sözcüğü bir mecaz olarak yer alsa da yakın zamanda SEKTÖREN'de turizm programına katkılar sunan Sayın Hasan Eker, bizlere Bursa turizminin yol haritası üzerinde umut verici önemli bilgiler de verdi.

Bursa turizmi ve markalaşması sürecinde, çok başlılığa son verilmesi açısından önemli bir adım olan Bursa Turizm Platformu'nun kurucularından kendisi... Bilgileri ilk ağızdan, kendisinden aldık. Üstelik şimdiden diğer kentlerimiz için de turizm açısından başarılı bir model olmuş bu iş birliği ve güç birliği.

Turizm üzerine gerçekleştirdiğimiz ilk programda Bursa Turizm Platformu'nun yol haritası üzerine genel değerlendirmelerde bulunduk. Ve bu değerlendirmelerde adeta bir yol haritası üzerinde ilerlendiğine şahit olduk.

Bu yol haritasının köşe taşları şunlar:

  • Bursa'nın diğer birçok özelliği içinde "KÜLTÜR KENTİ" kimliği esas kimliği olmalıdır.
  • Bu kültür kenti kimliğinin üst başlığı "OTTOMANCITY Bursa"dır.
  • Öte yandan Ortadoğu coğrafyasındaki pazarlama iletişiminde "GREENCITY Bursa" olarak konumlanması da verimliliği artıracaktır.
  • Ulaşım, yatak kapasitesi, gastronomi, gezilecek yerleri, altyapı konularının her biri turizmin gelişmesinin olmazsa olmazlarıdır.
  • Bu turizm dinamiklerin her biri kamu ve sektörel kurum kuruluşlarınca ayrı ayrı ele alınarak planlı gelişimi hedefleniyor.

Bu konularda Bursa'nın şu anki potansiyeline göre önemli mesafeler kat edilmiş.

Ancak alınacak bayağı bir yolumuz var.

Ortak akıl ile hayata geçirilecek bu yol haritası, Bursa'nın marka ve turizm liginde hak ettiği yere ulaşmasını sağlayacak.

Konu ne kadar çok anlatır ve sahiplenilirse, o denli somut sonuçlar yaratılacak. Kentimizin ekonomik kalkınması, kent markamızın gelişmesi için takipçisi olacağız ve bu konuların da gündemde kalmasını sağlayacağız.

SEKTÖREN'de çeşitli konu ve konukları, dijital yayıncılık üzerinden ele almaya devam edeceğiz. Sayın Hasan Eker ile turizm konusuna giriş yaptığımız ilk programımıza göz atmanızı öneririm

SEKTÖREN'DE TURİZM KONUŞULDU... İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN...

SEKTÖREN'de kalın. güncel kalın.

Yorum Yapın

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!


İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Yazarın Diğer Yazıları