GÜNCEL BURSA BURSASPOR EKONOMİ DÜNYA MAGAZİN YAŞAM SAĞLIK KÜLTÜR-SANAT SPOR TEKNOLOJİ COVİD-19
Bursa
19.02°
Açık
DOLAR 16.19
EURO 17.35
ALTIN 965.00
BİST 2.439

Kibir abideleri!

2 Mayıs 2020 Cumartesi , 13:50

Kurumsal iletişim ve medya planlama alanında 30 yılı bulan bir süre mesleğimizi yapmaya çalışıyoruz.

Bu çalışmalarımızın temelinde her zaman doğru bir iletişim planı üzerinden verimlilik yaratmak oldu. Kurucusu olduğum kendi şirketimde de, (şirketimi kapattıktan sonra) son yıllarda girdiği profesyonel hayatta da en birinci kuralın başkasına yaslanmadan kendi doğrularını çıkarlarına değişmeden ilerlemenin hazzını yaşadım hep. enbursa.com'la bu hazzın peşinde giderken yolumuz kesişti.

Kurucusundan patronajına, genel yayın yönetmeninden editörüne, muhabirinden köşe yazarına kadar, herkes 10. köyü görmüş burada. Yaftalamadan, yanaşmadan, yalakalanmadan gerçeklere sadakat gayretiyle işin ucundan tutulan, saygı ve muhabbetle çalışılan bir yerdir enbursa.com.

Çünkü buradaki herkes, mesleğini o nice köyü geçerek yapmaya devam etmiş, kendi prensiplerini ve meslek aidiyetini, bu şehrin ufak tefek taşlarına da medya ile ilgili herkese de kabul ettirmiştir. Bu canım şehrin "Billur bir avize gibi zaman"ı içinde.

Gelgelelim "özgür ruhlu kölelerin en büyük düşmanı, halinden memnun kölelerdir."

Bunu tarih böyle yazar. Yaftalamadan, yanaşmadan ve yalakalanmadan bir medya kurup yönetmeye girişmenin bir bedeli olabileceği, aylar öncesinde konuşulan bir şeydi enbursa.com'da.

Nitekim en naif eleştirilere bile tahammülsüz bir kibirle karşı karşıyayız. Kibre gark olmuş bu eda öyle bir seviyeye ulaşmıştır ki, isterse 600 yıllık kutsal bir mekâna, tarihi bir mirasa, sandalye sehpa serip, şahsi PR'a girişebileceğini zannedecek seviyededir.

enbursa.com bunu eleştirdi. Vay sen misin bu haberi eleştirel açıdan gören! Bir tahammülsüzlükle "saldır" düğmesine basıldı. Şehrin içine düştüğü durumu görünce, eleştirilere bu tahammülsüzlüğün arkasındaki kırılganlığı anlamak zor değil elbette. Sonuçta da bu ve benzeri konular sitemizde eleştiri konusu yapılmasın diye karalama ve trol üslubuyla hakaret ve yaftalama üslupsuzluğu dışında bir özelliği olmayan saldırılar başlatıldı.

enbursa.com'u sindirme çabasına girişmekten zerrece kaçınmayarak, kendine güvensizliğin ortaya konulmuş olması ise bu kadim şehrin talihsizliğidir.

Kent suçları ve kamu gücünün arkasına saklanarak üç milyonluk şehri yaşanmaz kılacak karar ve uygulamalara gözünü yuman yumsun. Ama bilinmeli ki, işini yaftalamadan yapanların, yaftalanmaları da imkânsızdır. Çünkü güçlerini gerçeklerden alırlar.

Yorum Yapın

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!


İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Yazarın Diğer Yazıları