GÜNCEL BURSA BURSASPOR EKONOMİ DÜNYA MAGAZİN YAŞAM SAĞLIK KÜLTÜR-SANAT SPOR TEKNOLOJİ COVİD-19
Bursa
11.02°
Az Bulutlu
DOLAR 16.08
EURO 17.19
ALTIN 965.00
BİST 2.375

Sağlık turizminde nabız!

8 Kasım 2019 Cuma , 15:33

Ülkemizin en güçlü özel sağlık kuruluşları için Bursa, önemli bir yatırım ve rekabet alanı olmaya devam ediyor. Bursalı girişimciler de eklendiğinde özel hastaneler ve sağlık hizmetleri için Bursa gözde bir şehir haline gelmiş durumda.

Artan nüfusu ve yakın kentler için anakent olma özelliği nedeni ile Bursa; sağlık hizmetleri almak isteyen üst gelir grupları açısından da cazip bir merkez. İşte özel sağlık kuruluşlarının fark ettikleri esas nokta bu. Çok ve paralı hasta...

Devlet politikaları ile sağlık sisteminin önemli oranda özelleştirilmesinden sonra, para-hasta-sağlık kelimelerinin bir araya gelmesine çoktan alıştık. Yeter ki nitelikli hizmet artsın ve şehrimiz bu alanda da gözle görülür faydalar sağlasın. Bu açıdan bakıldığında her geçen gün Bursa'nın çıtayı yükselttiği ortada.

Bu konular geçtiğimiz gün Medicana Bursa Hastanesi Genel Müdürü Dr. Remzi Karşı ve Medicana Sağlık Grubu Kurumsal İletişim Direktörü Kurtuluş Okutan'ın daveti ile gerçekleşen basın toplantısında bir sohbet havasında gündeme geldi. Kendileri, Bursaspor Kulübü ve Bursaspor Basketbol ile yetinmeyip Tofaş ve Emniyetspor gibi Bursa'nın diğer iki güzide kulübüne de sağlık sponsorluğu yapıyor.

Medicana Sağlık Grubu olarak.

Sadece bu açıdan bile Bursa'dan aldığını Bursa ile paylaşma açısından, diğer marka ve gruplara da örnek olması gereken bir sponsorluk bu.

Öte taraftan, Bursamız sağlık turizmi açısından da özel bir yere sahip. Ancak sağlık turizmi alanında Bursa için konulan hedeflerin çok gerisindeyiz.

Sağlık turizmi şu alanlarda önem kazanıyor: Termal turizm, medikal turizm, yaşlı turizmi ve engelli turizmi... Bursa, tıbbi teşhis tedavi açısından son şehir hastanesinin kuruluşundan sonra özel hastaneler yanında, devletin yatırımları ile de oldukça geniş olanaklar elde etmiş oldu.

Ancak maalesef sağlık turizmi alanında olması gereken yerde değil. Tüm alt ve üst yapı olanakları ve devlet desteklerine rağmen bu alandaki pazarlama ve yatırım eksikliği giderilebilmiş değil.

Umarım bu alanda yatırım fırsatlarını, ülkemizin sağlık devleri ve Bursalı yatırımcılar bir an önce fark eder de Bursa; olanaklarına sahip olduğu halde bir alanda daha elindekilerini kaybetmiş olmaz.

Yorum Yapın

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!


İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Yazarın Diğer Yazıları