GÜNCEL BURSA BURSASPOR EKONOMİ DÜNYA MAGAZİN YAŞAM SAĞLIK KÜLTÜR-SANAT SPOR TEKNOLOJİ COVİD-19
Bursa
22.02°
Açık
DOLAR 15.83
EURO 16.71
ALTIN 927.00
BİST 2.400

Bu virüs kimin virüsü?

18 Şubat 2021 Perşembe , 14:09

Dünyada milyonlarca kişiye bulaşan koronavirüsün ilk olarak nereden ve kimden bulaştığı henüz kesin olmasa da ülke olarak Demet Akalın ve eşine nereden, nasıl bulaştığını hepimiz öğrendik çok şükür (!).

Yaklaşık 1 haftadır magazin gündemini meşgul eden ‘Akalın nasıl koronavirüs oldu?’ sorusu Demet Akalın’ın art arda gelen açıklamalarıyla netliğe kavuştu. Önce kızı Hira’nın dadısını virüs kaynağı olarak sunan Demet Akalın’ı, acar magazin muhabirleri köşeye sıkıştırınca gerçekler ortaya çıktı.

Koronavirüs olduğunun ortaya çıkmasından birkaç gün önce Uludağ’a gittiğini itiraf eden Demet Akalın ve Okan Kurt, elbette ki Uludağ’da koronavirüsü hiçe sayan görüntülerin gündeme bomba gibi düştüğünden habersizdi…

Masumca gittikleri tatilden hemen önce ana haber bültenleri kayak tatili için akın edilen Uludağ’da tedbirsiz gerçekleştirilen partileri bangır bangır duyurmuş herkesi uyarmıştı.  

Uludağ tatili sonrası korona olduğunu açıklayan Akalın da sosyal medyada kelimenin tam anlamıyla linç edilmek istendi ama artık yapılabilecek bir şey yok.

Tabii Demet Akalın & Okan Kurt çiftine ve korona kapan herkese geçmiş olsun dilemekten başka yapılacak bir şey yok…

Neyse ki bizler evden ‘kış tatili’ için Uludağ’a gidemiyoruz, bu yüzden de endişelenmemize gerek yok (!).
   
Korona olmalarıyla gündeme gelen ünlüler bir yana normalleşme adımları da yavaş yavaş konuşulmaya başlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, mart ayında kademeli olarak normalleşme sürecinin başlatılacağını duyurdu.

Şimdi esas soru ise ‘Süreç nasıl işleyecek?..’
    
Bu sorunun cevabı ise önümüzdeki iki hafta içinde netleşecek. Önce iller kriterlere göre düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli olarak sınıflandırılacak. Sonrasında ise illere göre özel normalleşme takvimleri oluşturulacak. Ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın deyimiyle “Biraz daha fedakârlık yaparak bu musibeti tehdit olmaktan çıkartabilecek”

Dünyada neredeyse hükümet devirmek üzere olan, dengeleri değiştiren, milyonlarca kişinin ölümüne sebep olan virüsle mücadelede geldiğimiz son nokta bu: normalleşme planları.
   
Süreci idare etmedeki profesyonelliği ile akıllara kazınan yetkilileri ilerde minnetle anacağımız kesin. Umarım bu süreç, tez zamanda minnetle anacağımız kadar eskilerde kalır…
 
 
 

Yorum Yapın

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!


İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Yazarın Diğer Yazıları