GÜNCEL BURSA BURSASPOR EKONOMİ DÜNYA MAGAZİN YAŞAM SAĞLIK KÜLTÜR-SANAT SPOR TEKNOLOJİ COVİD-19
Bursa
18.02°
Açık
DOLAR 8.56
EURO 10.13
ALTIN 495.58
BİST 1.36

15 Temmuz'u ta 1927'de gören lider!

14 Temmuz 2020 Salı , 19:03

Türk Milletinin "darbeyi önleyen halk" olarak dünya tarihine geçtiği...

Cemaat maskesiyle yıllarca devletin en kılcal damarlarına kadar sinsice sızmış FETÖ'cü vatan hainlerine ve onların dış destekçilerine karşı halkımızın cesaretiyle destan yazdığı gündür, 15 Temmuz...

Partilisi, partisizi, her yaştan kadını erkeğiyle tankların, kurşunların, bombaların üzerine korkmadan nasıl yürünür? Vatan ve bayrak sevgisi, demokrasiye bağlılık, milli irade nasıl olur, bunu dosta düşmana gösterdiği...

Yalnız halkımızın değil, Ordumuzun, emniyet ve yargı teşkilatımızın, mesleklerine vatan hainliği lekesi bulaştıran FETÖ'cülere karşı kahramanca savaştığı gündür, 15 Temmuz...

Daha önceki darbelerde olduğu gibi tankı görünce korkup yine korkup sinecek zannedilen siyasetçilerimizin, ülke yöneticilerinin, vatanseverlik ve demokrasi sınavından alınlarının akıyla geçtikleri...

Esas duruşa geçip, onları alkışlayacakları umulan medyanın, darbeci hainlere karşı onurlu ve ilkeli milli bir duruş sergiledikleri gündür, 15 Temmuz...

Ülkemizin toprağında, bütünlüğünde, kardeşliğimiz, birlik ve beraberliğimizde gözü olanlara karşı demokrasi meydanlarında bayrak bayrak dalgalandığımız...

Tıpkı Kurtuluş Savaşı'ndaki, Çanakkale'deki kahraman atalarımız gibi, dünyaya "Söz konusu vatansa, gerisi teferruattır" mesajını kafalarına bir kez çaktığımız...

Ve Türkiye'de askeri darbelerden, muhtıralardan medet umanların defterinin dürüldüğü gündür, 15 Temmuz...

O yüzden;

Dört değil, dört bin yıl da geçse...

15 Temmuz'da ekmeğini yediği devletine, milletine, aynı üniformayı taşıdığı meslektaşlarına kurşun sıkan, bombalar atan vatan hainlerini ve içimizdeki dışımızdaki dost görünümlü işbirlikçilerini asla unutmayacağız, unutturmayacağız!

Acımak ve af etmek de yok!

Unutur, acır ve af edersek 15 Temmuzlar bitmez!

Dün FETÖ olarak karşımıza çıkan vatan hainlerinin yarın başka bir yapı altında karşımıza çıkabilir!

Devlet ve millet olarak uyanık olacağız, bir olacağız...

Olmak zorundayız!

15 Temmuz 2016'daki hain darbe girişimini ta 1927'de gören Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, o tarihte gazi Meclis'ten yaptığı şu uyarıyı da asla unutmayacağız:

"Efendiler, biz tekke ve zaviyeleri din düşmanı olduğumuz için değil; bilakis, bu tip yapılar din ve devlet düşmanı olduğu, Selçuklu ve Osmanlı'yı bu yüzden batırdığı için yasakladık. Çok değil, yüz yıla kalmadan, eğer bu sözlerime dikkat etmezseniz göreceksiniz ki bazı kişiler bazı cemaatlerle bir araya gelerek bizlerin din düşmanı olduğunu öne sürecek, sizlerin oyunu alarak başa geçecek ama sıra devleti bölüşmeye geldiğinde birbirine düşeceklerdir. Ayrıca, unutmayın ki o gün geldiğinde her bir taraf diğerini dinsizlikle suçlamaktan geri kalmayacaktır."

O kara gece yüreğinde vatan sevgisi elinde silahı ve bayrağıyla darbecilere geçit vermeyen demokrasi şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle ve saygıyla anıyorum...

Hainleri ise lanetle, nefretle!

Yorum Yapın

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Yazarın Diğer Yazıları

Veda vakti...

Süs havuzu...

Rüzgâr ve Güneş

Haftanın koronası!

OLAY TV'nin dönüşü!

Biter mi bu Covid?

Eğitim yüz yüze, öğretim göz göze!

Koronaya müzik yasağı!

Yeşil renkli kalem!

Karakter mevsimi!

Dut yemiş bülbüller!

Üzüldüm!..

Müze gibi şantiye!

Kapı çelik kasa delik!

Yaren leylek gitti döner mi bilmem!

Nilüfer Deresi'nin sazanları

Düğün bir saat balayı süresiz!

Ağlatan rakam: 15.055!

Bir doktorun feryadı!

Stratejik şehir Bursa!

Milletin işsizi vekilin dişsizi çekilmez!

Bakan Kurum Doğanbey'i mi işaret etti?

Hayat eve sığar, ya virüs?

Cumhurbaşkanı bugün ne müjdeleyecek?

Bu saatte uyunur mu Başkan?

Sarıgül'ün bitmeyen parti kurma sevdası!

İl başkanı koltuğunda bir Bakan!

Mahalle temsilcisi Hayrullah!

Kiraz çiçek açtı

24 takımlı Süper Lig'e kim karşı, açıklıyorum!

Bizi aşı değil fitil kurtarır!

Yalan söylüyorsun!

Bursa'nın dinamikleri ve dinamitleri!

Levent Kızıl neden aday olmuyor?

Hasta etme beni tak maskeni!

Adam Kazandı Partisi!

Süper Lig 31 takımlı olsun!

Başkan Erdem'den Bursaspor'u borçlarından kurtaracak formül

Millet Bahçesi'nde yeşil-beyaz anılar!

BURULAŞ'tan Mudanyalı teknecilere sürpriz talimat!

Hangi ülkede yaşlanmak istersiniz?

Üç kural yetmiyor dörde mi çıkarsak?

Piyangolu emeklilik olur mu?

Atkı şov kurbanı başkanlar!

Reis'e mektup yazan yazana!

TOGG sesli yerel basın!

Şantiye röntgencileri!

Barolar tamam sıra çoklu medyada!

Hız limitini aşan başkan!

Ah Levent ah!

Avcılık spor değil cinayettir!

Maske kolda korona yolda!

Nerdee o esnaflar?

Hayatımız makara!

Cumalıkızık olmadı Gölyazı'ya verelim

İki ucu Covid'li değnek!

Orta parmağa dikkat!

Pala bıyığı değil, bilimidir dediler!

Belediye bahçesine ektim soğan

Millet Bahçesi'nin neresi küçük?

İnegöl'ün nüfusuna takılanlar!

Beyaz bornozlu Hülya!

Genelgeyi görünce oynayamaz gelin-görümce!

Hobi bahçeleri fobiye dönüşmek üzere

Bu Timsahı BUZ keser mi?

İhanet İşleri Başkanlığı!

Yüzme bilmeyen balıkçı baba!

TMSF günlerinde Olay