GÜNCEL BURSA BURSASPOR EKONOMİ DÜNYA MAGAZİN YAŞAM SAĞLIK KÜLTÜR-SANAT SPOR TEKNOLOJİ COVİD-19
Bursa
18.02°
Açık
DOLAR 8.56
EURO 10.13
ALTIN 495.58
BİST 1.36

24 takımlı Süper Lig'e kim karşı, açıklıyorum!

13 Ağustos 2020 Perşembe , 17:22

Adanademirspor, Bursaspor ve Akhisarspor'un da dahil edilerek Süper Lig'in 24 takıma çıkarılacağına dair hala umutlananlar var.

Liglerin tescil edilmemesi bu umudu arttırıyor.

Açıkçası ben de umutluydum, ta ki dün AK Parti'li etkin bir isimle yaptığım görüşmeye kadar.

Aramızdaki dost sohbetiydi, birçok şeyi 'off the record' anlattı. O yüzden ismini yazmayacağım, ama söylediklerinin sadece bir bölümünü paylaşmak istiyorum.

Çünkü, umutları, hayalleri öteleyip, önümüzdeki sezon adına yakışır gerçek bir şampiyon olarak nasıl çıkarız, şehir olarak artık ona enerjimizi vermeli, motive olmalıyız.

AK Partili bu etkin isim, Bursaspor'u seven, şehir için önemini, değerini bilen ve onunla ilgili maddi manevi her zaman taşın altına elini koyan, bunu yaparken de şova kaçmayan bir siyasetçi...

Futbolun siyasete karıştırılmasına, siyasetçinin de futboldan oy devşirme düşüncesine karşı olduğunu söyleyecek kadar da samimi...

Sohbetimiz sırasında, gözüm koltuğunun yanında asılı Bursaspor formasına takılınca "Bursaspor, Adanademir ve Akhisar'ın da dahil edilerek Süper Lig'in 21'den 24 takıma çıkarılacağına dair umutlu bir bekleyiş var. Ne dersiniz olacak mı?" diye sordum...

"Bursaspor'un yeri elbette Süper Lig ama üzgünüm Süper Lig 24 takıma çıkmayacak" dedi ve bu konuda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la bizzat yaptığı görüşmeyi anlattı. Yanlarında Spor Bakanı da varmış hatta...

Tayyip Bey de, Bursaspor'un pandemi mağduru olduğunu kabul etmiş, ama "Ligin 21 takıma çıkarılması kararı tamamen Kulüpler Birliği'ne ait. TFF onlardan gelen teklifi kabul etmiş. Bizim siyasi olarak karışmamız, böyle bir öneride bulunmamız doğru olmaz, tepki alırız" demiş.

O görüşmede, Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu ilginç ayrıntıyı da paylaşmış:

"Süper Lig'in 24 takıma çıkarılmasına Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş de karşı! Önümüzdeki yıl Avrupa Futbol Şampiyonası var. Pandemi ve maç yoğunluğu yüzünden fikstürün sarkmasından, A Milli Takımın hazırlık maçı oynamaya vakit bulamamasından yana kaygılıymış Şenol Hoca... Haklı da!"

Demek ki, Süper Lig'in 24 takıma çıkarılmasına Şenol Hoca'dan dolayı sıcak bakmıyor TFF!

AK Partili etkin isim işte bu nedenlerden dolayı, Süper Lig'in 24 takıma çıkarılmayacağını söyledi ve ekledi:

"Gelecek sezona bakalım biz... Kulübü borçtan ve bazı grupların hegemonyasından kurtaracak güzel bir yönetim kurulsun. Birkaç nokta transferle önümüzdeki sezon güle oynaya bileğinin hakkıyla, kimselere bel bağlamadan Süper Lig'e çıkarız. Nasılsa Süper Lig'den gelen takım da yok bizi zorlayacak."

Temennisi güzeldi...

Fakat kulübü hem borçtan kurtaracak hem bazı grupların hegemonyasından kurtaracak yönetim kurmak, Bursaspor'u Süper Lig'e çıkarmaktan daha zor!

Nerdeee öyle yönetim?

Yorum Yapın

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Yazarın Diğer Yazıları

Veda vakti...

Süs havuzu...

Rüzgâr ve Güneş

Haftanın koronası!

OLAY TV'nin dönüşü!

Biter mi bu Covid?

Eğitim yüz yüze, öğretim göz göze!

Koronaya müzik yasağı!

Yeşil renkli kalem!

Karakter mevsimi!

Dut yemiş bülbüller!

Üzüldüm!..

Müze gibi şantiye!

Kapı çelik kasa delik!

Yaren leylek gitti döner mi bilmem!

Nilüfer Deresi'nin sazanları

Düğün bir saat balayı süresiz!

Ağlatan rakam: 15.055!

Bir doktorun feryadı!

Stratejik şehir Bursa!

Milletin işsizi vekilin dişsizi çekilmez!

Bakan Kurum Doğanbey'i mi işaret etti?

Hayat eve sığar, ya virüs?

Cumhurbaşkanı bugün ne müjdeleyecek?

Bu saatte uyunur mu Başkan?

Sarıgül'ün bitmeyen parti kurma sevdası!

İl başkanı koltuğunda bir Bakan!

Mahalle temsilcisi Hayrullah!

Kiraz çiçek açtı

Bizi aşı değil fitil kurtarır!

Yalan söylüyorsun!

Bursa'nın dinamikleri ve dinamitleri!

Levent Kızıl neden aday olmuyor?

Hasta etme beni tak maskeni!

Adam Kazandı Partisi!

Süper Lig 31 takımlı olsun!

Başkan Erdem'den Bursaspor'u borçlarından kurtaracak formül

Millet Bahçesi'nde yeşil-beyaz anılar!

BURULAŞ'tan Mudanyalı teknecilere sürpriz talimat!

Hangi ülkede yaşlanmak istersiniz?

Üç kural yetmiyor dörde mi çıkarsak?

Piyangolu emeklilik olur mu?

Atkı şov kurbanı başkanlar!

Reis'e mektup yazan yazana!

TOGG sesli yerel basın!

Şantiye röntgencileri!

Barolar tamam sıra çoklu medyada!

15 Temmuz'u ta 1927'de gören lider!

Hız limitini aşan başkan!

Ah Levent ah!

Avcılık spor değil cinayettir!

Maske kolda korona yolda!

Nerdee o esnaflar?

Hayatımız makara!

Cumalıkızık olmadı Gölyazı'ya verelim

İki ucu Covid'li değnek!

Orta parmağa dikkat!

Pala bıyığı değil, bilimidir dediler!

Belediye bahçesine ektim soğan

Millet Bahçesi'nin neresi küçük?

İnegöl'ün nüfusuna takılanlar!

Beyaz bornozlu Hülya!

Genelgeyi görünce oynayamaz gelin-görümce!

Hobi bahçeleri fobiye dönüşmek üzere

Bu Timsahı BUZ keser mi?

İhanet İşleri Başkanlığı!

Yüzme bilmeyen balıkçı baba!

TMSF günlerinde Olay